Gå til innhold

Arve/låne/gi bort klær til venner å bekjente??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Gjør dere det eller er det bare styr?

 

Om vi får en gutt kan vi arve alle gutteklærne fra nevøene mine (søss er ferdig med babylagingen sier hun, så de får jeg).

 

Men om vi får en jente sier bestevenninnen min at jeg kan arve fra hennes to jenter (men tipper hun ikke er ferdig).

 

Hvis jeg får en jente. Skal jeg si ja takk til venninnen min å betale for klærne? Tenker at om de blir veldig slitte eller ødelagte, kan jeg ikke gi dem tilbake. Eller hvordan gjør man dette?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg ville snakket med venninnen min om dette jeg. Spør hvilke forventinger hun har, og så kan du evt tilby deg å betale litt.

Skrevet

Jeg synes arving er topp, men låning blir bare styr.. Plutselig blir noe ødelagt, og i tillegg er det ikke så lett å huske hva man har lånt. Har gjort det en gang og gjør det i alle fall ikke igjen...

Gjest peacock
Skrevet

Kanskje det er meningen at du bare skal låne de? Mye av tøyet blir jo så vidt brukt uansett - bodyer og strømpebukser kan du evt kjøpe selv :-) Men snakk med venninnen din om hva hun forventer (betaling, tilbakelevering osv).

Skrevet

Enig med #3 .. arve er kjempeflott, men ikke låning av klær..

Skrevet

Jeg og syns arving er kjempeflott, men å låne klær blir det bare styr av!

Skrevet

Vi er en gjeng som gjør det som følgende:

 

Pakker ned alt vi kan tenke oss å låne bort og sender det til nestemann. Legger ikke i ting jeg er redd for, kun ting det ikke er så farlig om blir borte eller ødelagt.

 

Neste gang det er min tur får jeg posene tilbake. Da inneholder de en god del av det jeg har lagt nedi + masse annet som de andre har lagt nedi.

 

Synes det er en veldig god ordning!

Skrevet
Vi er en gjeng som gjør det som følgende: Pakker ned alt vi kan tenke oss å låne bort og sender det til nestemann. Legger ikke i ting jeg er redd for, kun ting det ikke er så farlig om blir borte eller ødelagt. Neste gang det er min tur får jeg posene tilbake. Da inneholder de en god del av det jeg har lagt nedi + masse annet som de andre har lagt nedi. Synes det er en veldig god ordning!

 

Den var ikke dum! ;) Skal foreslå denne jeg også tror jeg:)

Skrevet

For det meste har jeg gitt vekk ting, men siden vi kanskje går for en til, sparer vi på mye også. Noen ganske få ting har jeg lånt vekk, da med beskjed om at det ikke skal brukes forsiktig. Blir det ødelagt, så blir det ødelagt. :)

Skrevet

Jeg sparte noe etter nr en og lånte mye bort. Tanken var at jeg kunne bruke noe av dette om igjen til nr to.

 

Etter nr to, gir jeg nå bort rubbel og bit. Utstyr, vogner, bilstoler, klær osv. Helt uavhengig om det er dyrt eller billig.

 

Jeg orker ikke spare på det, orker ikke styret med å legge det ut på finn eller pinligheten med å be betaling fra venner på det de får.

 

Det var deilig å komme til denne konklusjonen. Jeg gir bort alt til en litt perifer familiemedlem og hun beholder det hun ønsker, resten sender hun på loppemarked.

Skrevet
Gjør dere det eller er det bare styr? Om vi får en gutt kan vi arve alle gutteklærne fra nevøene mine (søss er ferdig med babylagingen sier hun, så de får jeg). Men om vi får en jente sier bestevenninnen min at jeg kan arve fra hennes to jenter (men tipper hun ikke er ferdig). Hvis jeg får en jente. Skal jeg si ja takk til venninnen min å betale for klærne? Tenker at om de blir veldig slitte eller ødelagte, kan jeg ikke gi dem tilbake. Eller hvordan gjør man dette?

 

å arve er supert. Eet har vi gjort masse. Men låne er bare stress, da slapper jeg ikke helt av når ungene bruker klærne i frykt for å ødelegge dem. Derfor låner jeg ikke klær.

 

Motsatt vei har jeg gitt fra meg veldig mye etter minsten, siden vi ikke skal ha flere. Men det jeg er redd for og ønsker å ta vare på har jeg samlet i en kasse her.

Skrevet

Eg og søster bytelåner ein del klede til ungane våre. Reknar med ho held att klede om ho er svært redd for dei, og eg legg jo nedi nye klede etter vår gut, så litt utskifting vert det i posane som fer att og fram :) Har ikkje gjort slik med andre vener, me sender vidare det me er ferdige med.

å arve er veldig kjekt, og så sender eg det vidare når våre er ferdige med det, utan noko mikk makk om betaling.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...