Gå til innhold

Spørsmål om mm..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvordan ser man forskjell på råmelk og vanlig mm-melk?

 

Hvor lenge har man råmelk?

 

Vet at det ofte er tynn melk, så fet melk som kommer, men hvordan ser man forskjell på dette? Eller kan man prøve å merke det på babyen på noen måte?

 

 

 

 

Prøver å forbrede meg til ammingen.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Råmelka er nesten som sukkerlake. Det er det du har i brystene før babyen blir født. Når melkeproduksjonen komme i gang etter noen dager, så er den første tynne melka nesten som skummetmelk. Litt blålig på farge. Så kommer 'fløten' til sist. Den er feitere og hvitere :)

 

Håper det var til noe hjelp :)

Skrevet

Råmelk er de første par dagene, frem til melkeproduksjonen er ordentlig i gang. Den er knall gul og litt tyktflytende.

 

Så kommer vanlig melk. Den er noen ganger tynn og nesten blå, andre ganger tykk som fløte. Men det styrer kroppen og barnet selv. Ikke noen grunn til at du må tenke på det.

 

Du ser godt hvor mye fett det er i melka om du pumper og setter i kjøleskapet, da legger fettet seg øverst.

Skrevet

Her var råmelka blank, ikke gul :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...