Anonym bruker Skrevet 31. juli 2012 #1 Skrevet 31. juli 2012 ved å spise og drikke ting som smaker pyton fordi det er LITT sunnere enn annet? Man får ikke noe særlig god matopplevelse, og vil tro at kroppen tar dårligere opp stoffer fra et måltid der man sitter og brekker seg ved bordet. Sånn som spirulinasmoothie - seriøst, ALGESAFT? Det ser ut som grønn gugge, og har hørt at smaker deretter. Noka shakes smaker papp med smak. Mange av fullkornvarianter som frokostblandinger, pasta osv nekter ungene i huset å spise siden det smaker gamle sure sokker sier de... Så, hvorfor plager folk seg ved å spise og drikke noe som man brekkes av?
Den perfekte mor, påan igjen Skrevet 31. juli 2012 #2 Skrevet 31. juli 2012 Det kan jo tenkes at folk har forskjellig smak?
Gjest Mentha Skrevet 31. juli 2012 #3 Skrevet 31. juli 2012 Fordi alle har forskjellig smak? Ikke alle som synes fullkornspasta smaker sure sokker, og ikke alle som plages av spirulinasmaken osv osv. Og hvorfor klager du egentlig over spirulinasmaken hvis du aldri har prøvd det? Bare nysgjerrig. Og så er det noen som tenker at 10 sekunder med ubehagelig drikke er en lav pris for et sterkere immunforsvar og en friskere kropp. Jeg er helt for å kose seg når man spiser, men det går an å tenke litt langsiktig og investere i en sunn framtid samtidig. Regner med du ikke spretter opp og hopper fnisende og lykkelig avgårde på jobb hver dag? Men du drar på jobb likevel, og du gjør det fordi du investerer i framtiden din; tjener penger, tar vare på deg selv og familien din, og sparer samtidig opp til en trygg alderdom.
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2012 #4 Skrevet 31. juli 2012 Fordi alle har forskjellig smak? Ikke alle som synes fullkornspasta smaker sure sokker, og ikke alle som plages av spirulinasmaken osv osv. Og hvorfor klager du egentlig over spirulinasmaken hvis du aldri har prøvd det? Bare nysgjerrig. Og så er det noen som tenker at 10 sekunder med ubehagelig drikke er en lav pris for et sterkere immunforsvar og en friskere kropp. Jeg er helt for å kose seg når man spiser, men det går an å tenke litt langsiktig og investere i en sunn framtid samtidig. Regner med du ikke spretter opp og hopper fnisende og lykkelig avgårde på jobb hver dag? Men du drar på jobb likevel, og du gjør det fordi du investerer i framtiden din; tjener penger, tar vare på deg selv og familien din, og sparer samtidig opp til en trygg alderdom. Jeg spretter ikke og fniser, uansett om det er jobb eller annet - det hører fjortisalderen til å fnise dagen lang. Men jeg har valgt studier og jobb som jeg trives med. Dessuten, man må ha jobb for å få mat på bordet og overleve. Man dauer ikke av å ikke drikke algesaft hver dag.
Gjest Mentha Skrevet 31. juli 2012 #5 Skrevet 31. juli 2012 Fordi alle har forskjellig smak? Ikke alle som synes fullkornspasta smaker sure sokker, og ikke alle som plages av spirulinasmaken osv osv. Og hvorfor klager du egentlig over spirulinasmaken hvis du aldri har prøvd det? Bare nysgjerrig. Og så er det noen som tenker at 10 sekunder med ubehagelig drikke er en lav pris for et sterkere immunforsvar og en friskere kropp. Jeg er helt for å kose seg når man spiser, men det går an å tenke litt langsiktig og investere i en sunn framtid samtidig. Regner med du ikke spretter opp og hopper fnisende og lykkelig avgårde på jobb hver dag? Men du drar på jobb likevel, og du gjør det fordi du investerer i framtiden din; tjener penger, tar vare på deg selv og familien din, og sparer samtidig opp til en trygg alderdom. Jeg spretter ikke og fniser, uansett om det er jobb eller annet - det hører fjortisalderen til å fnise dagen lang. Men jeg har valgt studier og jobb som jeg trives med. Dessuten, man må ha jobb for å få mat på bordet og overleve. Man dauer ikke av å ikke drikke algesaft hver dag. Nei, og man dauer ikke av å ikke ha jobb (i Norge i alle fall) heller. Mange trives med å drikke spirulina hver dag (siden du dro opp det eksempelet), og med all næringen som finnes i algen er det ikke rart. Hvis det er smaken du er så opptatt av så er det ikke verre enn å blande det i noe annet, f.eks eplejuice eller en annen smoothie. Forstår ikke helt hvorfor du henger deg opp i at andre tenker på helse framfor smak til enkelte tider/måltider på dagen? Skal man bare spise mat som smaker kjempegodt til hvert enkelt måltid så mister jo det å kose seg med noe godt helt sjarmen, samt at jeg ser for meg at man får et veldig snevert kosthold. Noen ganger må man faktisk spise ting man ikke liker, som f.eks fisk i mitt tilfelle.
magica fra tryll Skrevet 31. juli 2012 #6 Skrevet 31. juli 2012 Ja, vi er forskjellige;) Jeg har en venn som driver helsekost, og hun fortalte meg om alle stedene hun ikke hadde plager lenger etter at hun begynte med ditt og sluttet med datt. Jeg har heller ikke plager hverken her eller der, og jeg spiser, med måte, alle de tingene hun snakket om. Og drikker hverken det ene eller det sndre bortsett fra kaffe og vann eller juice. Men bare en føler seg frisk og opplagt, så er det vel det som teller? Var forresten en annen gammel bekjent som ringte meg og lurte på, siden jeg var opptatt av kropp og helse og sånn, om ikke jeg var intr i fantastiske produkter for god helse, kostet meg kun så og så mye i mnd. Men da måtte jeg innrømme at helsen min var helt fin, og jeg hadde ingen plager hverken her eller der. Så da hadde hun liksom ikke noe mer å snakke om... Men visste dere at tro og overbevisninger er det som styrer oss aller mest?? Ha en flott dag, med strålende helse og livsnytelse:)
Light of my life Skrevet 31. juli 2012 #7 Skrevet 31. juli 2012 Jeg hadde ikke hatt noe problem med å drikke et lite glass med noe som smaker vondt dersom jeg var overbevist om at det ville fremme helsen min eller forebygge eventuelle sykdommer senere. Det jeg undres over er folk som tyller i seg usunt dritt hver dag, eller røyker for den saks skyld, og så klager over dårlig helse. Et nært familiemedlem døde en lang og smertefull lungekreftdød etter å ha røkt hele livet. Alle i familien sluttet å røyke mens dette pågikk, men har nå begynt i gjen. Tragisk En annen jeg kjenner i 30 åra er sykelig overvektig fordi h*n spiser STORE mengder dritt hver dag. Kommer nok ikke til å se 40 tallet desverre
Major HotLips Houlihan Skrevet 31. juli 2012 #8 Skrevet 31. juli 2012 Vel, jeg føler meg bedre av å spise sunt. Det betyr mer for meg enn et måltid med pommes frites
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2012 #9 Skrevet 31. juli 2012 ved å spise og drikke ting som smaker pyton fordi det er LITT sunnere enn annet? Man får ikke noe særlig god matopplevelse, og vil tro at kroppen tar dårligere opp stoffer fra et måltid der man sitter og brekker seg ved bordet. Sånn som spirulinasmoothie - seriøst, ALGESAFT? Det ser ut som grønn gugge, og har hørt at smaker deretter. Noka shakes smaker papp med smak. Mange av fullkornvarianter som frokostblandinger, pasta osv nekter ungene i huset å spise siden det smaker gamle sure sokker sier de... Så, hvorfor plager folk seg ved å spise og drikke noe som man brekkes av? Tja jeg har i meg store mengder tran hver dag selv om jeg syntes det er helt grusomt og gulper tran i en periode etter jeg har tatt det. Jeg sliter med leddene og en av de få tingene som hjelper med å dempe plager og smerter i leddene noe er nettopp ganske store mengder tran hver dag. Noen ting smaker ikke så godt første gang man spiser det men etter et par ganger venner du deg til smaken og kan tenkes du til og med syntes det er godt. Mine barn syntes sjokoladefrokostblanding er best, det betyr ikke at det hadde vært særlig smart å la de leve på dette fordi de syntes at det er godt. Og selvsagt vil da første bit av havrefras (eller annet) ikke føles at det smaker godt når du er vant til å spise sjokoladefrokostblanding...... Første gang jeg drakk aloevera juice syntes jeg det var helt grusom og måtte blande det i vanlig juice. Men jeg gjorde det fordi det er bra for kroppen. Nå kan jeg drikke det helt fint (og det er snakk om bare en liten mengde per dag altså, ikke tørstedrikk.) uten at jeg syntes det smaker grusomt. God helse er viktigere en å kun spise/drikke sånt man syntes er veldig godt
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2012 #10 Skrevet 31. juli 2012 Ja, vi er forskjellige;) Jeg har en venn som driver helsekost, og hun fortalte meg om alle stedene hun ikke hadde plager lenger etter at hun begynte med ditt og sluttet med datt. Jeg har heller ikke plager hverken her eller der, og jeg spiser, med måte, alle de tingene hun snakket om. Og drikker hverken det ene eller det sndre bortsett fra kaffe og vann eller juice. Men bare en føler seg frisk og opplagt, så er det vel det som teller? Var forresten en annen gammel bekjent som ringte meg og lurte på, siden jeg var opptatt av kropp og helse og sånn, om ikke jeg var intr i fantastiske produkter for god helse, kostet meg kun så og så mye i mnd. Men da måtte jeg innrømme at helsen min var helt fin, og jeg hadde ingen plager hverken her eller der. Så da hadde hun liksom ikke noe mer å snakke om... Men visste dere at tro og overbevisninger er det som styrer oss aller mest?? Ha en flott dag, med strålende helse og livsnytelse:) Mange produkter er kun laget for å selge og ikke egentlig nødvendig selvsagt. og når du er frisk så er det slik at du ikke trenger noen produkter i hele tatt. Men det er klart i forhold til visse sykdommer og visse plager er det ting som hjelper. Da snakker jeg om reelle ting. Det er mange plager som kan bli mindre om man holder seg til et vist kosthold. Unnlater å spise visse matvarer eller spiser mye av annet. Det blir jo overflødig for en med fulle jernlager å spise jerntabletter. Jerntabletter er allikevel ikke et tulle produkt. For om man har lavt med jern i kroppen er det en veldig viktig del av kostholdet. Bare et eksempel. Og man kan i en viss grad tenke seg friskere. Om man til daglig sliter med sterke smerter som et eksempel og man tar en drikke, eller noe å spise som man er overbevist om at gjør det enklere å takle og leve med dette problemet. Ja da er det vel egentlig ikke så nøye om det det faktiske produktet eller personens tro på produktet som funker. Resultatet er jo at personen får et litt bedre liv. (så lenge produktet ikke er skadelig for kroppen på andre måter.)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå