Anonym bruker Skrevet 30. juli 2012 #1 Skrevet 30. juli 2012 hvilken farge jeg skal male veggene til jenterommet til snuppa mi:) Men likevel litt usikker og trenger litt hjelp til å bestemme meg Rommet er ikke så stor og litt smal. Så jeg tenkte å male langveggene i lys Caffelatte. Så tenkte jeg å male den eine kortveggen i mørkere Caffelatte og så den andre kortveggen i en fin rosa farge. Lurer litt på om det hadde vært finere å malt begge kortveggene i rosa... hva synes dere? Alle svar mottas med stor takk
marsve Skrevet 30. juli 2012 #2 Skrevet 30. juli 2012 Hørtes ut som mye farger med tre forskjellige? Kan godt hende det blir fint altså for all del! Men det var første tanken som slo meg. Tror jeg ville brukt minst mulig rosa. En vegg er vel mer enn nok, det bryter opp litt men blir ikke for mye. Ser for meg at brunt og rosa på "annenhver" vegg blir litt sjakkeutete..
LuksusLiv Skrevet 30. juli 2012 #4 Skrevet 30. juli 2012 Jeg syns det ble litt for mange forskjellige farger. Ville valgt hvite vegger med en rosa kortvegg, max. Tro meg, det holder med en rosa vegg.
Anonym bruker Skrevet 30. juli 2012 #5 Skrevet 30. juli 2012 Ene jenta mi har tre vegger med vanilje og en vegg med rosa. Veldig fint
Anonym bruker Skrevet 30. juli 2012 #6 Skrevet 30. juli 2012 Ville ikke hatt tre farger på et lite rom jeg heller, inntrykket blir fort kaotisk og rotete. Jeg ville max hatt en rosa vegg, men skulle jeg bestemme hadde det blitt fire lyse vegger og heller rosa gardiner, sengeteppe, et rosa lite teppe på gulvet og kanskje en rosa bokhylle e.l. Da trenger du ikke pusse opp hele rommet når jenta vokser fra rosa. Har selv to jenter og rosafasen gikk over da eldste var ca 5,5 år, da var ikke rosa fint lenger i det hele tatt, da skulle alt være lilla Hun har lyse vegger på rommet sitt og ønsket seg lilla ting til jul, ble lilla gardiner, lilla sengetøy, lilla sommerfugler som veggklistremerker og noen lilla knagger, hun var superfornøyd...
Anonym bruker Skrevet 30. juli 2012 #7 Skrevet 30. juli 2012 ikke caffe latte..... er verdens kjedeligste farge.
Anonym bruker Skrevet 30. juli 2012 #8 Skrevet 30. juli 2012 Ville ikke hatt tre farger på et lite rom jeg heller, inntrykket blir fort kaotisk og rotete. Jeg ville max hatt en rosa vegg, men skulle jeg bestemme hadde det blitt fire lyse vegger og heller rosa gardiner, sengeteppe, et rosa lite teppe på gulvet og kanskje en rosa bokhylle e.l. Da trenger du ikke pusse opp hele rommet når jenta vokser fra rosa. Har selv to jenter og rosafasen gikk over da eldste var ca 5,5 år, da var ikke rosa fint lenger i det hele tatt, da skulle alt være lilla Hun har lyse vegger på rommet sitt og ønsket seg lilla ting til jul, ble lilla gardiner, lilla sengetøy, lilla sommerfugler som veggklistremerker og noen lilla knagger, hun var superfornøyd... å male noen vegger er ikke å pusse opp.Ellers går det ann å kun male den ene veggen med farve. trenger ikke male alle.
HeltAnonym Skrevet 30. juli 2012 #9 Skrevet 30. juli 2012 Enig med de andre her, å ha rosa på en kortvegg og resten hvitt
Anonym bruker Skrevet 30. juli 2012 #10 Skrevet 30. juli 2012 Takk for svar:) grunn til at jeg ville ha lys farge på de lange veggene og mørkere farge på de korte veggene er at rommet skal virke større siden rommet er liten Alt er smak og behag. Jeg synes den caffelatte fargen som jeg valgte var kjempe fin og blir ikke kjedelig om jeg har en rosa vegg;))
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå