Anonym bruker Skrevet 21. juli 2012 #1 Skrevet 21. juli 2012 Merkelig spm, men må bare få spurt noen om dette. Går det an og reagere på karbohydrater?! Hver gang jeg spiser en del karbohydrater til et måltid, får jeg kjempe vondt i magen og mye luft+luftsmerter. Det er det eneste jeg kommer på som gir mening. Når jeg har spist noe og blir veeldig dårlig i magen, er det alltid etter et måltid med mye karb. Det er som oftest hver middag..ca.. Spiser vel normal husmannskost, om jeg kan beskrive det på noen som helst måte. Men, små lette måltider som knekkebrød o.l reagerer jeg ikke på.. Kan virkelig ikke skjønne hva annet det kan være.. Jeg har tidligere prøvd lavkarbo og har aldri vært så fin i magen før som når jeg gikk på det.. Men jeg er altfor glad i brød, poteter o.l.. Så dermed ble det ikke opprettholdt. Noen som kanskje har en pekepinn på hva det kan være som "feiler" meg?
Anonym bruker Skrevet 21. juli 2012 #2 Skrevet 21. juli 2012 Høres ut som om du allerede har funnet ut av det selv.... Det kan hende du fungerer bedre om du kutter all hvete og erstatter det med spelt i steden for. Poteter kan du i mange tilfeller erstatte med søtpoteter. Noen tåler dessverre dårligere brød, pasta, poteter osv. dårligere enn andre, og da må man bare ta hensyn til det -eller velge å få vondt.... - hilsen eks-potetoman og pastaoman... som MåTTE kutte karbo'er.... men har det veldig bra i dag likevel Spiser det når jeg virkelig vil kose meg, men ikke i hverdagen lenger.
Anonym bruker Skrevet 21. juli 2012 #3 Skrevet 21. juli 2012 Høres ut som om du allerede har funnet ut av det selv.... Det kan hende du fungerer bedre om du kutter all hvete og erstatter det med spelt i steden for. Poteter kan du i mange tilfeller erstatte med søtpoteter. Noen tåler dessverre dårligere brød, pasta, poteter osv. dårligere enn andre, og da må man bare ta hensyn til det -eller velge å få vondt.... - hilsen eks-potetoman og pastaoman... som MåTTE kutte karbo'er.... men har det veldig bra i dag likevel Spiser det når jeg virkelig vil kose meg, men ikke i hverdagen lenger. hva er forskjellen på potet og søtpotet? Ikke hi
Anonym bruker Skrevet 21. juli 2012 #4 Skrevet 21. juli 2012 Potet er de vanlige vi er vant med, de ulike hvite typene. Søtpotet er helt oransje i farge, nesten gulrotfarge. Den er litt søtere i smak enn vanlig potet, men har lavere GI enn vanlig potet. Kjempegodt å bake søtpotetbåter i ovnen med løk, hvitløk og andre grønnsaker man måtte ha Veldig godt med søtpotet"grateng med hvitløk, olivenolje og parmesan på toppen! Barna liker også søtpotetstappe med litt parmesan eller annen ost i https://www.google.n...iw=1366&bih=653
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå