bruse Skrevet 20. juli 2012 #1 Skrevet 20. juli 2012 Har prøvd å sette guttungen (2) på doringen som storesøstra brukte. Men det ser ut som det er svært ubehagelig for han da tissen blir i klem mot den forhøyninga foran. Ser at forhøyning spesielt anbefales for gutter for at de ikke skal tisse uttafor. Men er det ikke et vanlig problem at det blir trangt for dem? Er det forskjell på str på selve hullet på doringene? Gutten min er kanskje litt kraftig men ikke veldig. Husker ikke hvilket merke det er på doringen akkurat nå. Han ser ikke ut til å like potta heller. Uansett ønsker jeg helst at han skal bruke doring om vi får til det.
mamman til to gutter Skrevet 21. juli 2012 #2 Skrevet 21. juli 2012 Ingen av våre gutter har hatt noen problemer med å bruke doring. Jeg har pleid å ta av dem buksa og bleia/underbuksa i begynnelsen og da sitter de så langt inn på doringen at det ikke er noe problem. Husker ikke hvilket merke vi har heller, men de har brukt andre ringer hos besteforeldrene og det har heller ikke vært noe problem.
Fire småtroll Skrevet 21. juli 2012 #3 Skrevet 21. juli 2012 Her har også guttene brukt doring, det har ikke vært noe problem her. Har hatt to forskjellige, og begge fungerte bra.
Alva♂️♂️♂️♀️ Skrevet 23. juli 2012 #4 Skrevet 23. juli 2012 Ingen av våre tre gutter har hatt noen problem med de ulike doringene vi har hatt, men vi har jo ikke prøvd ut alle typene på markedet da. De er alle normalvektige dersom det har noe å si. Setter du ham godt nok bak på ringen da?
mammatetogansketette:)) Skrevet 23. juli 2012 #5 Skrevet 23. juli 2012 Har to ulike doringer, ingen av de har vært mye brukt... han brukte de helt i starten men fant fort ut at det er bedre uten, han setter seg godt nedi doet nå, redd for at tisset skal komme opp (tre år) Tror han erfarte at tisset kom opp over kanten etpar ganger, for at det skulle gå bra ville han måtte skyve (og holde) tissen ned litt når han tisset, dette ville han ikke, tar heller bort ringen.... får bare holde ekstra rent deromkring, går jo helt fint uten doring også- bare de får det til
...gull... Skrevet 23. juli 2012 #6 Skrevet 23. juli 2012 Jeg kjøpte først doring med forhøyning framme, men hadde samme erfaring som deg, hullet blir liksom for lite. (de hadde forsåvidt samme problem i bhg) men jeg kjøpte etterpå en doring sol ikke hadde forhøyning og passet på at hullet i neste var større. Kjøpte på obs'en. Nå etter noen mnd med doring sitter han helst uten noe ekstra. Han setter rumpa godt ned i do også veldig påpasselig på at tisset går i do og ikke utenfor. Hvis du vil fortsette å bruke denne typen doring kan du lære han å lene seg framover så tisseluren havner lengre inn i ringen
Lady lovely locks Skrevet 24. juli 2012 #7 Skrevet 24. juli 2012 Jeg passer på å sette sønnen min godt inn på doringen, da er ikke dette noe problem.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå