Anonym bruker Skrevet 17. juli 2012 #1 Skrevet 17. juli 2012 Han trener 5-6 dager i uken, han har alltid gjort det, så ok. Men, treningen varer i 2 timer... men han kommer jo aldri hjem før han har vært borte i 3-4 timer. Nå har det faktisk gått 5 timer, og jeg kjenner jeg blir provosert! Har ikke sover i natt pga kynnere, har termin i morgen, og er egentlig ganske så sliten. Så synes han kan komme hjem å legge de små, er ikke det sunn fornuft da? Lurer på om jeg skal "spørre" han om ikke han kan komme hjem ETTER treningen er slutt... Men så føler jeg litt på at det er litt "kjærring" og masete... Det er jo sosialt etter treningen sikkert, sikkert koselig.... Men HVA MED MEEEEG hehe! Behandler han kanskje som et barn om jeg "tvinger" han hjem rett etter trening?
Anonym bruker Skrevet 17. juli 2012 #2 Skrevet 17. juli 2012 Er det nummer én? Blir fort andre boller når babyen kommer. Jeg hadde blitt kjempesur. Ikke hvis det skjedde en gang i ny og ne, selvsagt, men hvis det var normalen. Det må da gå an å være en smule til stede og støttende når kona er fødeklar.
Anonym bruker Skrevet 17. juli 2012 #3 Skrevet 17. juli 2012 Er det nummer én? Blir fort andre boller når babyen kommer. Jeg hadde blitt kjempesur. Ikke hvis det skjedde en gang i ny og ne, selvsagt, men hvis det var normalen. Det må da gå an å være en smule til stede og støttende når kona er fødeklar. Ja, dette er normalen. Men har ikke plaget med så lenge formen har vært ok, ungene er jo 5 og 8 år, så de er jo ikke vanskelige. Det er jo ikke det... men jeg orker ikke lese, og dille og dulle, nå kunne han tatt den biten... Skal spørre han jeg... om ikke han kan komme hjem så han kan legge de i allefall!
Anonym bruker Skrevet 17. juli 2012 #4 Skrevet 17. juli 2012 Ja, leste nå "...legge de små. Er ikke det sunn fornuft, da?" Jo, for pokker! Nå må vi ikke bli så redde for å være "kjerring" og "sjefete" at vi blir dørmatter! Si hva du mener umiddelbart etter hjemkomst. Ærlig talt, jeg hadde vært pottesur, altså.
Anonym bruker Skrevet 17. juli 2012 #5 Skrevet 17. juli 2012 Hva sier han at han gjør i de ekstra timene da? Jeg hadde ikke orket eller villet være sammen med en mann som velger bort meg og barna våre i 4 timer på kvelden 6 dager i uka. Når skal du få mulighet til å gjøre ting uten barna da? Når skal han få tid til å være pappa for barna? Jeg regner med at han jobber 7-8 timer dagen i tillegg til disse 4 timene han er borte. Så da regner jeg med at i hovedsak alt som har med deres barn å gjøre faller på deg, i hovedsak alt som har med hus å gjøre også. Og at han omtrent ikke er med sine barn i den tiden de er våkne i hele tatt.Og dette fordi han velger det selv. Og så er du redd for å si fra for du ikke vil virke som en kjerring?! Gud bedre sier jeg bare.
Anonym bruker Skrevet 17. juli 2012 #6 Skrevet 17. juli 2012 Så han er først på jobb, også er han ute for trening og sosialt samvær med kompiser i 3 til 5 timer etterpå 5-6 dager i uken? Ser dere han i det hele tatt?
soleia Skrevet 17. juli 2012 #7 Skrevet 17. juli 2012 Hadde aldri tollerert at mannen var så mykje vekke, gravid eller ikkje. Trur du er for redd for å vere kjerring, det er trass alt eit samarbeidsprosjekt å drive familie. Er det du som legg ungane kvar kveld og? Når kan du vere ute frå heimen?
Anonym bruker Skrevet 17. juli 2012 #8 Skrevet 17. juli 2012 Si i fra! Men trist du ikke orker lese for barna dine HI:(
Anonym bruker Skrevet 17. juli 2012 #9 Skrevet 17. juli 2012 Si i fra! Men trist du ikke orker lese for barna dine HI:( Hun har termin I MORGEN, er dermed forståelig nok sliten og vil ha hjelp av gubben til ting jeg tar som en selvfølge at mannen min hjelper til med. Hun orker nok å lese for dem igjen når babyen er blitt født. Tror de fleste her inne kan kjenne seg igjen i å være dritsliten rett før termin. Nå skal jeg gå å lage vafler som mannen min kan ha med seg på jobb i morgen for tydeligvis er jeg langt heldigere enn jeg stort sett tenker over!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå