Anonym bruker Skrevet 17. juli 2012 #1 Skrevet 17. juli 2012 Er bare 13 uker på vei, men allerede så sliten. Fortsatt kvalm, og trøtt og alt det der. Jobber fullt dagtid med en rimelig tung og ansvarsfull jobb. Jobber med vold og overgrep.. Er så sliten når jeg kommer hjem fra jobb at jeg må gå rett i senga og legge meg. Mannen må passe barna som enda ikke er fylt 2 og 4 år, mens han lager middag. Er gåen helt til ungene legger seg, og da slenger meg ned på sofaen, for deretter og senest kl 22, å legge meg i senga igjen. Kommer meg gjennom arbeidsdagen på et vis, men har null å gi etter jobb.. Kanskje på tide å sykemeldt seg litt, men føler det er så utrolig lenge igjen av svangerskapet.. Er det flere gravide med dårlig samvittighet? Jeg lider vel av flink pike syndromet. Jeg synes faktisk graviditet er som en sykdom. Mine svangerskap er ihvertfall utrolig tunge med alt som hører med. Vet ikke helt hvor jeg ville med dette, må lufte litt, og kanskje jeg får ut fingeren med å kontakte lege
<3 2G <3 Skrevet 17. juli 2012 #2 Skrevet 17. juli 2012 Hei, kan hende det hjelper å bare snakke med legen? Muligens bare å ned litt i prosent, så du får komme deg litt før barn og mann kommer hjem? Lykke til.
Gjest Filifjonka Skrevet 17. juli 2012 #3 Skrevet 17. juli 2012 Vel, for min del var begynnelsen på svangerskapene verst med hyperemesis og runder hvor jeg ikke gjorde annet enn å kaste opp. Så jeg var sykmeldt i starten av svangerskapene, men på slutten var jeg i bedre form og kunne jobbe igjen. Jeg synes ikke du skal tenke på at du må komme deg så og så langt i svangerskapet før du kan be om sykmelding. Jeg synes du må tenke over hvordan du har det nå, og handle deretter. Det er vel bedre for arbeidsgiver om du er, la oss si 50 prosent sykmeldt og jobber og har mye å gi de resterende 50 prosent, enn at du hangler deg gjennom jobben og yter minimalt.
Anonym bruker Skrevet 17. juli 2012 #4 Skrevet 17. juli 2012 Du trenger jo ikke sykemeldes for resten av svangerskapet da, ofte kommer jo energien tilbake igjen. Går an å sykemeldes i f.eks 14 dager for å komme litt ovenpå for så å jobbe litt igjen.
Anonym bruker Skrevet 17. juli 2012 #5 Skrevet 17. juli 2012 Du kan jo feks bli 50 % sykemeldt og evt ha kortere dager. Det er ingen skam å sykemelde seg tidlig i svangerskapet. Det blir ofte bedre ca midten av svangerskapet.
81-Mamma<3<3 Skrevet 17. juli 2012 #6 Skrevet 17. juli 2012 Du må tenke på deg og familien før jobben! Jeg har det også med å presse meg. Men nå er jeg faktisk sykemeldt pga bekkenløsning etter svangerskapet! (9 md etter fødsel). Formen min er verre nå enn frem til jeg var 7 md på vei når jeg var gravid. Det er ganske kipt! Og jeg lurer hele tiden på om jeg bør presse meg til å gå på jobb. Men det kommer nok til å gå hardt utover både den fysiske formen og livet på hjemmebane! Så jeg må nok bare holde meg hjemme! Svangerskap og fødselprobl er god grunn for sykemelding! Vi befolker tross alt verden så ikke press deg for mye! Det tjener du ingen ting på!
Anonym bruker Skrevet 20. juli 2012 #7 Skrevet 20. juli 2012 Takk for fine tilbakemeldinger:) Da har jeg fått ut fingeren og vært hos lege. Har fått tatt masse prøver siden jeg føler meg så sliten og har null energi. Venter svar på det meste til uka. Foreløpig har jeg veldig lavt blodtrykk samt lav blodprosent som var i nedre sjikt. Håper på en måte at de andre prøvene viser at det er noe som er litt galt, men som er mulig å gjøre noe med slik at jeg kan få litt mer energi tilbake. Legen ville SM meg i 14 dager, noe jeg ikke vil. Så vi ble enig om 50% i en uke, så får vi ta det derifra. Oppå det hele ble mannen uforventet lagt inn på sykehus etter en prøve, og operert med en gang. Sitter her alene med to små, all familie og venner er på ferie. Har ikke hørt noe fra sykehus, og har ingen mulighet å dra med meg to små helt dit. Føler det var et godt valg med SM, situasjonen med mannen også tatt i betraktning.. HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå