Anonym bruker Skrevet 11. juli 2012 #3 Skrevet 11. juli 2012 men, hvorfor? har brukt foundtations i et år nå vel, men aldri hatt noe utenpå det igjen?
fisken2015 Skrevet 11. juli 2012 #5 Skrevet 11. juli 2012 Jeg bruker solpudder oppå for å få litt farge. Foundation`en jeg bruker er for lys til å brukes alene.
Anonym bruker Skrevet 11. juli 2012 #6 Skrevet 11. juli 2012 Men kan foundation bruke som dekkrem, ferdig med det? Herregud, har brukt det som dekkrem i minst 2 år nå! Pudder oppå, huff... høres ekkelt ut egentlig.
Anonym bruker Skrevet 11. juli 2012 #7 Skrevet 11. juli 2012 Bruker du pudder, holde sminken din lengre, skal ikke børstes på med "dyttes" på med en pudder svamp. Jeg bruker det ikke til vanlig, men skal jeg på fest el, og legger en grundigere make-up enn til daglig så bruker jeg pudder. Helst et transparent pudder
mrsrogaland. Skrevet 12. juli 2012 #8 Skrevet 12. juli 2012 Som hun over sier, så bruker du pudder for siste finish. Sminken holder lengere, og noen fundations kan fort se litt fett ut på huden, uten å ha pudder over. Bare minerals fundation fungerer veldig bra uten pudder, om du er ute etter det.
Fiemamma Skrevet 12. juli 2012 #9 Skrevet 12. juli 2012 Det er opp til hver enkelt. Pudder er et samlebegrep som beskriver en konsistens. Det finnes pudder for alt mulig av formål. Noen har dekkevne, noen er foundations, noen er oljekontrollerende (blot powder), noen bare matter ned, bronzere, highlightere osv. osv. Som regel brukes mattende pudder eller oljekontrollerende pudder i de blankeste delene av ansiktet (en matt t-sone er flatterende). Det kommer helt an på om du er fornøyd med resultatet etter foundationen din? Vil du ha mer dekk og matt finish kan du kjøpe et matt kompaktpudder med medium dekkevne f.eks:-) Anbefaler å bruke koster og ikke svamper o.l som følger med i puddderboksen. Disse gir ikke så fint resultat og forurenser produktet ditt med oljer og skitt/bakterier fra huden. Jeg bruker aldri pudder for jeg liker den naturlige glansen i huden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå