Anonym bruker Skrevet 11. juli 2012 #1 Skrevet 11. juli 2012 Vi bor på et veldig lite sted hvor det er veeldig få barn. Heldigvis er naboungen jente og kan leke med våres jenter. Alt bra så langt. Nabojenta er et år eldre enn vår eldste men ikke gammel nok til å være ute alene ennå. (4 år) Vi har også en jente som ikke er fyllt tre og hun følger alltid etter sin storesøster. (selvfølgelig) Nå har det seg slik at naboungen har ferie og går hjemme hele dagene. Eller dvs hjemme hos OSS (iom jeg har en baby hjemme, så er jentene ofte hjemme og ikke i bhg). I dag skulle de imidlertid i bhg sånn at jeg kunne hvile litt mens babyen sov. Selvsagt ringte det på to-tre ganger -av jenta i nabohuset... grrrr. Sånn er det egentlig heeele tiden. En ettermiddag sa faren hennes helt ut av det blå da vi sto ute: "Send henne hjem når dere blir lei av henne, jeg må jobbe"...!!!!! Hallo, jeg har faktisk 3 små unger selv. Jeg føler sånn med jentungen deres og har henne så ofte jeg kan av medfølelse til henne. Men det er jo ikke MIN unge. Er ikke sikker på hva jeg vil med dette innlegget, men nå syns iallefall JEG at det får være nok. Mannen min sendte dem en melding i dag etter at hun hadde ringt på her og vekt babyen min...Nå er de vel dødsfornærmet..Uff..
Anonym bruker Skrevet 11. juli 2012 #2 Skrevet 11. juli 2012 er det bare bayen din? ikke mannen din sin?
Major HotLips Houlihan Skrevet 11. juli 2012 #3 Skrevet 11. juli 2012 er det bare bayen din? ikke mannen din sin? Ha ha, var det alt du hadde å kommentere? Jeg hadde hatt jenta så lenge det hadde passet oss, vårt liv og våre planer ellers hadde jeg sendt henne hjem. Sure miner hadde blitt totalt oversett fra min side
Gjest tilda med to små <3 Skrevet 11. juli 2012 #4 Skrevet 11. juli 2012 Kunne du ikke bare åpnet døren og sagt at "Hanna" er ikke hjemme i dag, så du får komme igjen i morgen. Og om ungen er hos dere og det ikke passer, ja da sender du henne hjem da. Ser ikke helt problemet her. Tror det bør ligge mye bak som vi som leser ikke vet om, for jeg synes du overreagerte veldig.
Berta_78 Skrevet 11. juli 2012 #5 Skrevet 11. juli 2012 er det bare bayen din? ikke mannen din sin? Det er faktisk ikke helt uvanlig at mor er hjemme alene med baby alene mens far jobber. Derfor er det mest relevant for moren å snakke om å ha babyen sin hjemme.
eaglebeagle Skrevet 11. juli 2012 #6 Skrevet 11. juli 2012 Jeg kan forstå at det passer dårlig og sånn, men jeg ville latt fordelen med at det bor et barn i nærheten veie opp for den ulempen dere opplever med at foreldrene "dumper" henne hos dere. Ei jente på fire vet ikke at hun vekker en baby, og hun måtte jo ringe på for å se om venninnene var hjemme? Vi har et hus med mange barn, og det kommer alltid mange barn hit. Det synes jeg er en stor lykke. Vi har vært helt tydelige overfor naboforeldre og andre. at vi har et åpent hus og heller sier i fra når det ikke passer. Vi opplever ofte at barna velger å leke/være her, og det tar jeg som et kompliment. Noen av ungene har foreldre som er slitne/syke, og da har jeg ikke noe problem med at de er litt hos oss i stedet. Vi har overskudd, men sier i fra når vi har familiemiddager/er slitne/skal jobbe e.l.
Anonym bruker Skrevet 11. juli 2012 #7 Skrevet 11. juli 2012 er det bare bayen din? ikke mannen din sin? Det er faktisk ikke helt uvanlig at mor er hjemme alene med baby alene mens far jobber. Derfor er det mest relevant for moren å snakke om å ha babyen sin hjemme. Hun skrev "Mannen min sendte dem en melding i dag etter at hun hadde ringt på her og vekt babyen min" mannen min og babyen min. Er det ikke mannen min og babyen vår? HAHAH
magica fra tryll Skrevet 11. juli 2012 #8 Skrevet 11. juli 2012 Hva sto det i meldingen da? Synes jo det er mye bedre å sette grenser på en vennlig måte, så trenger en ikke "sprekke". Skulle gjerne hatt noen fler barn her vi bor til guttene mine. Så skulle jeg nok sagt ifra om det passet med besøk eller ikke.
Gjest Heartbroken Skrevet 11. juli 2012 #9 Skrevet 11. juli 2012 Jeg ser heller ikke hva grunnen til "sprekken" var? En liten jente på fire år som ringer på for å spør etter vennene sine kan man vel snakke med? Om hun får forklart at jentene dine er i bhg og ikke kan ut og leke før etter middag og at hun ikke må ringe på for da vekker hun babyen, er vel hele problemet løst? Hva sto det i meldingen mannen din sendte da? Og hvorfor kan du ikke gi beskjed til naboene selv? Jeg må si at jeg hadde blitt veldig overrasket og kanskje litt lei meg/fornærmet om naboen hadde sendt en kvass melding istede for å snakke med meg om ev problemer med barna mine.
Anonym bruker Skrevet 11. juli 2012 #10 Skrevet 11. juli 2012 Jeg ser heller ikke hva grunnen til "sprekken" var? En liten jente på fire år som ringer på for å spør etter vennene sine kan man vel snakke med? Om hun får forklart at jentene dine er i bhg og ikke kan ut og leke før etter middag og at hun ikke må ringe på for da vekker hun babyen, er vel hele problemet løst? Hva sto det i meldingen mannen din sendte da? Og hvorfor kan du ikke gi beskjed til naboene selv? Jeg må si at jeg hadde blitt veldig overrasket og kanskje litt lei meg/fornærmet om naboen hadde sendt en kvass melding istede for å snakke med meg om ev problemer med barna mine. å NEI IKKE HU HER IGJEN
Anonym bruker Skrevet 11. juli 2012 #11 Skrevet 11. juli 2012 Jeg ser heller ikke hva grunnen til "sprekken" var? En liten jente på fire år som ringer på for å spør etter vennene sine kan man vel snakke med? Om hun får forklart at jentene dine er i bhg og ikke kan ut og leke før etter middag og at hun ikke må ringe på for da vekker hun babyen, er vel hele problemet løst? Hva sto det i meldingen mannen din sendte da? Og hvorfor kan du ikke gi beskjed til naboene selv? Jeg må si at jeg hadde blitt veldig overrasket og kanskje litt lei meg/fornærmet om naboen hadde sendt en kvass melding istede for å snakke med meg om ev problemer med barna mine. å NEI IKKE HU HER IGJEN Hva skulle det bety?
Gjest Heartbroken Skrevet 11. juli 2012 #12 Skrevet 11. juli 2012 Jeg ser heller ikke hva grunnen til "sprekken" var? En liten jente på fire år som ringer på for å spør etter vennene sine kan man vel snakke med? Om hun får forklart at jentene dine er i bhg og ikke kan ut og leke før etter middag og at hun ikke må ringe på for da vekker hun babyen, er vel hele problemet løst? Hva sto det i meldingen mannen din sendte da? Og hvorfor kan du ikke gi beskjed til naboene selv? Jeg må si at jeg hadde blitt veldig overrasket og kanskje litt lei meg/fornærmet om naboen hadde sendt en kvass melding istede for å snakke med meg om ev problemer med barna mine. å NEI IKKE HU HER IGJEN Jeg ser heller ikke hva grunnen til "sprekken" var? En liten jente på fire år som ringer på for å spør etter vennene sine kan man vel snakke med? Om hun får forklart at jentene dine er i bhg og ikke kan ut og leke før etter middag og at hun ikke må ringe på for da vekker hun babyen, er vel hele problemet løst? Hva sto det i meldingen mannen din sendte da? Og hvorfor kan du ikke gi beskjed til naboene selv? Jeg må si at jeg hadde blitt veldig overrasket og kanskje litt lei meg/fornærmet om naboen hadde sendt en kvass melding istede for å snakke med meg om ev problemer med barna mine. å NEI IKKE HU HER IGJEN åjoda, her var jeg igjen Og du også, ser jeg. Virkelig hyggelig av deg å legge merke til meg. Men du trenger ikke rope så høyt for at vi skal legge merke til deg, ingen grunn til å føle seg oversett. Hadde du noe å tilføre debatten, eller hadde du bare behov for å markere deg litt?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå