Gjest Shanti ♥ Skrevet 10. juli 2012 #1 Skrevet 10. juli 2012 Er denne http://nelly.com/no/mammakl%C3%A6r/kl%C3%A6r/kjoler/mama-licious-100226/mio-lace-dress-6476-14/ for kort til bruk i bryllup? Den er omtrent like lang på meg som på modellen på bildet. Jeg har avklart med bruden at det er greit å komme i sort kjole, men ifølge etiketten skal vel korte kjoler strengt tatt minst gå til kneet(dresskoden er mørk dress). Enn om jeg bruker en sort strømpebukse under? Er litt ergelig å måtte kjøpe enda en mammakjole, når jeg ikke engang har fått brukt denne pga det dårlige været.. men så vil man nødig støte bruden heller.. Innspill?
lowe+spire Skrevet 10. juli 2012 #2 Skrevet 10. juli 2012 Jeg synes kjolen var veldig fin, ang det med etiketten så vet jeg ikke hvor "strengt" dette er, men jeg tror ikke det blir noe problem om du har ei sort nylonstrømpe til, det gjør jo hele inntrykket mer elegant! Noen klassiske pumps og ellers enkelt tilbehør tror jeg blir helt nydelig! Det er jo som du sier dumt å måtte gå til innkjøp av enda en mammakjole som du kanskje ikke får brukt mer enn en gang Ellers så går det jo an å kjøpe inn en slik vanlig maxi-kjole med empire liv (slik som feks denne: http://nelly.com/no/kl%C3%A6r-til-kvinner/kl%C3%A6r/festkjoler/nelly-trend-917/dreamy-dress-917173-12/) , den kan du jo bruke i ettertid også
MrsMilla Skrevet 11. juli 2012 #3 Skrevet 11. juli 2012 Neida, ser grei ut den. Dessuten er vel reglene litt annerledes for nybakte mødre og gravide. Men ville tone ned tilbehøret, altså ikke så høye hæler, og kanskje tilsette et sjal eller noe med farge for å ikke bli for "sort" siden det er et bryllup.
Miss 84 Skrevet 11. juli 2012 #5 Skrevet 11. juli 2012 Akkurat ikke for kort. Men skal du ha den i svart? Pleier ofte å være fyfy med rød, svart eller kritthvit i bryllup
Happy-Mama:) Skrevet 11. juli 2012 #6 Skrevet 11. juli 2012 Akkurat ikke for kort. Men skal du ha den i svart? Pleier ofte å være fyfy med rød, svart eller kritthvit i bryllup Nå skriver hun jo at hun har avklart med bruden at det er greit at hun kommer i svart kjole;) Syntes den var fin jeg! Tror mange tenker mindre på etikette og regler når det gjelder gravide, dessuten er den jo ikke sååå kort liksom... Jeg hadde i alle fall ikke reagert!
Prins og prinsesse Skrevet 11. juli 2012 #7 Skrevet 11. juli 2012 Jeg gikk også i sort kjole i bryllup da jeg var gravid første gang - rett og slett fordi jeg ikke så poenget i å bruke masse penger på å kjøpe en finkjole som jeg ikke ville få brukt senere... Gå i den kjolen du har du Kos deg i bryllup!
Gjest Skrevet 11. juli 2012 #8 Skrevet 11. juli 2012 Synes ikke denne så for kort ut, men er du usikker kan det jo være greit å sjekke med bruden, evt. sende henne bilde.
Gjest Shanti ♥ Skrevet 11. juli 2012 #9 Skrevet 11. juli 2012 Hurra! Så flott at dere ikke synes kjolen er for kort Da blir det den, evt med sort strømpebukse under for å tone ned.. Høye hæler orker jeg ikke tanken på i min tilstand (er i uke 30 i bryllupet), så har gått til innkjøp av noen gull-ballerinas til. Tusen takk for råd!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå