Anonym bruker Skrevet 10. juli 2012 #1 Skrevet 10. juli 2012 Gutten min på 13 mnd har ensidig klumpfor som har latt seg korrigere veldig enkelt. Han har ikke operert akilleshælen. Nå bruker vi Dennis Brown-skinna på natta og han har ikke sovet en hel natt siden han ble født. Vi er naturligvis slitne. Det virker som om han sliter skikkelig med denne skinnen. Han roer seg som regel om vi tar den av ham. Er det noen som har noen gode tips om hva vi evt kan gjøre for å hjelpe ham? Sovestillinger osv? Han vil helst ligge på siden og noen ganger på magen, men skinnen hindrer ham selvsagt endel. Vi prøver så godt vi kan å støtte skinnen når han ligger på siden men det hjelper ikke. Ortopeden har liksom ikke noe alternativ og ber oss om å holde ut. Tanken på å "holde ut" i to-tre år til er jo ikke noe hyggelig... Håper noen har gode tips!
1 jente og 2 gutter :)) Skrevet 10. juli 2012 #2 Skrevet 10. juli 2012 min sønn er også født med klumpfot, men han bruker ikke den samme skinnen som dere har, søkte den opp å den så rett å slett ubehagelige ut. den skinnen som sønnen min bruker er helt anderledes å mye bedre å ha på seg.. viss jeg hadde våre dere så hadde jeg prøvd å fått skiftet skinne eventuelt reist ett stykke for å fått tak i denne.
AnonymeAnine Skrevet 10. juli 2012 #3 Skrevet 10. juli 2012 [quote name=1 jente og 2 gutter )' timestamp='1341913051' post='144381115] min sønn er også født med klumpfot, men han bruker ikke den samme skinnen som dere har, søkte den opp å den så rett å slett ubehagelige ut. den skinnen som sønnen min bruker er helt anderledes å mye bedre å ha på seg.. viss jeg hadde våre dere så hadde jeg prøvd å fått skiftet skinne eventuelt reist ett stykke for å fått tak i denne. HI her. Vet ikke hvorfor jeg ble anonym i hovedinnlegget. Hva heter den skinnen sønnen din bruker? Vi spurte ortoped om et alternativ men han virket ikke villig til å tilby noe annet fordi "Dennis Brown-skinnen er den beste".
1 jente og 2 gutter :)) Skrevet 10. juli 2012 #4 Skrevet 10. juli 2012 Det at ortopeden sier at den er den beste stemmer ikke, det er den billigste di bruker, denne som jeg har er dyrer å lage så er derfor di ikke bruker den alle plasser. Jeg bor i Stavanger å her bruker di kun denne sorten.. Har ikke navnet på denne skinnen, men du kan jo ta å vise bilde til din ortoped så kan han få se at d fins andre midler å skal love at sønnen din kommer til å bli en ny gutt viss han kan gå over til denne
sjettejuli Skrevet 10. juli 2012 #5 Skrevet 10. juli 2012 det er vikhagen-skinne avbildet. Vår ortoped sier også at denne er litt dårligere, fordi den ikke er like 100% stabil og låst i tøyingen som skinnen skal. Vi har en gutt på 13 mnd, også med ensidig klumfot, og har de samme problemene dere beskriver. Men han våkner 1-2 ganger om natten, ikke kjempemye. Men jeg har vondt av ham med de sovestillingene hans...får liksom ikke lagt seg skikkelig til. Vi har alfa-flex, det er vel det samme som dennis brown. Jeg vet ikke i hvilken "grad" man kan insistere på å få en annen skinne/metode, eller om man da evt må bytte sykehus?
BareMas Skrevet 10. juli 2012 #6 Skrevet 10. juli 2012 det er vikhagen-skinne avbildet. Vår ortoped sier også at denne er litt dårligere, fordi den ikke er like 100% stabil og låst i tøyingen som skinnen skal. Vi har en gutt på 13 mnd, også med ensidig klumfot, og har de samme problemene dere beskriver. Men han våkner 1-2 ganger om natten, ikke kjempemye. Men jeg har vondt av ham med de sovestillingene hans...får liksom ikke lagt seg skikkelig til. Vi har alfa-flex, det er vel det samme som dennis brown. Jeg vet ikke i hvilken "grad" man kan insistere på å få en annen skinne/metode, eller om man da evt må bytte sykehus? Jeg mener bestemt at man kan insistere på å prøve en annen skinne/metode. Jeg har selv vært mye innom ortopedisk verksted, og har ikke den gamle skinnen fungert eller vært ubehagelig på noe vis har jeg gitt beskjed om dette og sagt at jeg vil ha en annen om det er mulig. Problemet vil jo være at når barnet blir større, kommer han nok til å ta den av seg eller nekte å bruke den om den blir ubehagelig. Har inntrykk av at de som jobber med dette har en overbevisning om hva som er det beste hjelpemidlet, uavhengig av hva pasienten mener. Den beste løsningen jeg har fått, var ifølge teknikkeren den dårligste, mens den han mente var best, var den absolutt verste for meg.
AnonymeAnine Skrevet 10. juli 2012 #7 Skrevet 10. juli 2012 Om en alternativ skinne ikke er like bra, får man ta det i betraktning, men når ungen ikke sover så er det en større belastning enn om han evt må ha skinne på litt lenger. Han våkner mellom 5 og 10 ganger per natt. Zzzzz... Man blir litt koko av det. Og ungen trenger jo ro til å sove, også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå