Anonym bruker Skrevet 7. juli 2012 #1 Skrevet 7. juli 2012 Har kjøpt et korthåret på Barnas Hus og vasket det på forhånd på ullvask/30 grader uten vaskemiddel. Nå er det blitt valdig stivt på baksiden(det var helt mykt) og ulla har blitt mer krøllete. Er det ødelagt eller blir det mykere etterhvert?
Lille- MO Skrevet 7. juli 2012 #2 Skrevet 7. juli 2012 ang baksiden vet jeg ikke, men selve ulla kan du fint børste myk igjen ved å bruke en slags tove-børste. jeg har brukt den som egentlig er til hunden her og ulla blir myk og fin igjen
Planleggendemamma Skrevet 8. juli 2012 #3 Skrevet 8. juli 2012 Jeg har vasket lammeskinn et par ganger i maskin og min erfaring er at baksiden blir litt mykere etter litt bruk, men babyen skal ikke merke noe av det da de ligger på en god polstring. Ellers hadde jeg prøvd å børste det godt med en skikkelig børste så blir det mykt igjen.
Lady lovely locks Skrevet 8. juli 2012 #4 Skrevet 8. juli 2012 Vask med milo og 30 grader, og børst opp ulla med en vanlig hårbørste
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå