Gjest overlord Skrevet 6. juli 2012 #1 Skrevet 6. juli 2012 Storbyer vi har vært i er London, Paris, Berlin, København, Tallinn, Barcelona. På ønskelisten har vi: Roma, Praha, Krakow, Lisboa, Riga. Og sikker noen flere som jeg ikke kommer på. Hvor skal vi reise og hvorfor?
Gjest sug lut Skrevet 6. juli 2012 #2 Skrevet 6. juli 2012 Budapest. Uendelig vakkert, masse flott å se både av arkitektur og museer og sånt, morsomt å shoppe, og bare en fantastisk gammel kulturby med alt.
Gjøkeredet③ Skrevet 6. juli 2012 #3 Skrevet 6. juli 2012 Edinburgh! Utrolig sjarmerende by! Edinburgh Castle, The royal mile, Shopping, win & dine, herlige mennesker! Falt rett og slett for den byen
Musemora Skrevet 6. juli 2012 #4 Skrevet 6. juli 2012 Stockholm og Aberdeen. Kjempesjarmerende byer begge to. Må fremheve gamlebyen i Stockholm og gjestfriheten til skottene
Anonym bruker Skrevet 6. juli 2012 #6 Skrevet 6. juli 2012 Firenze! Fordi byen har alt, den storslåtte arkitekturen, masse shopping, god mat og den italienske stemningen Roma er flott altså, men bråkete og møkkete også, jeg likte Firenze bedre.
Gjest overlord Skrevet 6. juli 2012 #7 Skrevet 6. juli 2012 Edinburgh! Utrolig sjarmerende by! Edinburgh Castle, The royal mile, Shopping, win & dine, herlige mennesker! Falt rett og slett for den byen Der har vi vært:) Glemte å skrive det.
Gjest overlord Skrevet 6. juli 2012 #8 Skrevet 6. juli 2012 Stockholm og Aberdeen. Kjempesjarmerende byer begge to. Må fremheve gamlebyen i Stockholm og gjestfriheten til skottene Stocholm har vi vært. Glemte visst å skrive det. Mannen var i Aberdeen ifjor, så han vil nok finne på noe annet:)
Gjest overlord Skrevet 6. juli 2012 #9 Skrevet 6. juli 2012 Firenze! Fordi byen har alt, den storslåtte arkitekturen, masse shopping, god mat og den italienske stemningen Roma er flott altså, men bråkete og møkkete også, jeg likte Firenze bedre. Siden vi ikke har vært i Italia tenker jeg at det må bli Roma dersom det blir Italia, men takk for tips:)
Gjest overlord Skrevet 6. juli 2012 #10 Skrevet 6. juli 2012 Budapest. Uendelig vakkert, masse flott å se både av arkitektur og museer og sånt, morsomt å shoppe, og bare en fantastisk gammel kulturby med alt. Ja, Budapest var ikke dumt. Skal se på det:)
Gjøkeredet③ Skrevet 6. juli 2012 #11 Skrevet 6. juli 2012 Det var en artikkel om storbyferier i Dagbladet i dag http://www.dagbladet.no/2012/07/05/tema/reise/ferie/god_torsdag/storbyferie/22427387/
cesam Skrevet 6. juli 2012 #12 Skrevet 6. juli 2012 Budapest er en kjempe fin by! definitivt en by jeg reiser tilbake til!
Loglady Skrevet 6. juli 2012 #13 Skrevet 6. juli 2012 Hvis det blir Budapest, har vi en sentralt beliggende leilighet dere kan låne/leie, om dere er interessert: naturopplevelser (at) gmail (dot) com Vi hjelper gjerne til med litt tips og råd om byen :-)
sayonora Skrevet 6. juli 2012 #15 Skrevet 6. juli 2012 Krakow er en veldig koslig by, den gangen dere velger å reise dit, må dere få med dere saltgruvene, der er det virkelig flott! Da jeg var der spiste vi på en flott restaurant like ved enden på markedsplassen i gamlebyen, det var litt "gammelt palass" inspirert, med gjøglerkledde ansatte som viste vei rundt i "palasset", og veldig god mat. Vi ble fortalt at det var der konger/presidenter gjerne spiste når de var i Krakow. Maria-kirken ved markedsplassen er også verdt et besøk Vi var også i det gamle jødekvartalet, noe som føltes veldig spesielt, der spiste vi på en restaurant som hadde "live" musikk, og det var utrolig koslig steming der. Roma er fantastisk, men som tidligere nevnt her, veldig varmt i august, så hvis dere ønsker å se litt kan varmen raskt bli for intens.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå