Anonym bruker Skrevet 2. juli 2012 #1 Skrevet 2. juli 2012 Han er jo virkelig ikke interesert i å forstå det du sier, han bare gjentar at han VIL noe annet en de du tenker... Sliter meg ut.
Anonym bruker Skrevet 2. juli 2012 #2 Skrevet 2. juli 2012 Ligger nok i alderen høres ut som frøkna mi. Noen ganger blir hennes synspunkter veldig fantasifulle da så det kan være vanskelig å ikke trekke på smilebåndet. Poenget er vel at de ikke helt evner å se at verden ikke går i ring rundt dem enda. Men det "morsomste" er vel når hun skal diskutere seg fram til vilja si i ting hun ikke har noe bestemmelserett i, og har svar for det meste. Som hvorfor hun skal få en ny baby i huset, ting som at vi ikke har noen pappa til en baby spiller ingen rolle masse pappaer vi kan låne i bhg får jeg beskjed om hehe
Anonym bruker Skrevet 2. juli 2012 #3 Skrevet 2. juli 2012 Ligger nok i alderen høres ut som frøkna mi. Noen ganger blir hennes synspunkter veldig fantasifulle da så det kan være vanskelig å ikke trekke på smilebåndet. Poenget er vel at de ikke helt evner å se at verden ikke går i ring rundt dem enda. Men det "morsomste" er vel når hun skal diskutere seg fram til vilja si i ting hun ikke har noe bestemmelserett i, og har svar for det meste. Som hvorfor hun skal få en ny baby i huset, ting som at vi ikke har noen pappa til en baby spiller ingen rolle masse pappaer vi kan låne i bhg får jeg beskjed om hehe Står oppi det samme med min 5 åring, er utrolig slitsomt, men tenker at det går vel snart over---om en 15 års tid;-)
Lammelåret Skrevet 2. juli 2012 #4 Skrevet 2. juli 2012 Vis forståelse: "Jeg skjønner at du vil, men nå skal vi" Det er absolutt bedre å være tydelig og bestemt enn å gå inn i en diskusjon, det siste kan gjøre barnet usikker og gjøre at han fortsetter og fortsetter. Hvis du etterhvert gir deg vil han forstå at det lønner seg å fortsette og det samme gjentar seg i det uendelige og på mange flere områder.
Anonym bruker Skrevet 2. juli 2012 #5 Skrevet 2. juli 2012 Man diskuterer ikke med en femåring. Man bestemmr. Samtalene blir av typen "jeg forstår at du er lei deg/sint/skuffa, MEN det blir som jeg har sagt, fordi....... vi kan ikke gjøre som du vil fordi...... Igjen jeg forstår hva du sier og ser du føler det dumt, men dette er det jeg som bestemmer! "
Anonym bruker Skrevet 2. juli 2012 #6 Skrevet 2. juli 2012 Man diskuterer ikke med en femåring. Man bestemmr. Samtalene blir av typen "jeg forstår at du er lei deg/sint/skuffa, MEN det blir som jeg har sagt, fordi....... vi kan ikke gjøre som du vil fordi...... Igjen jeg forstår hva du sier og ser du føler det dumt, men dette er det jeg som bestemmer! " Fordi, fordi... For 1 år siden kunne han høre på det, men nå er han bare helt forvrengt. Han er fullstedig uinteresert i det jeg sier også gjentar han bare at han vil det som han vil. Han er inne i en periode nå hvor han er fullstedig selvsentrert. La oss ikke kalle det diskusjon, men forklaring, han er bare ikke med på det. HI
Anonym bruker Skrevet 2. juli 2012 #7 Skrevet 2. juli 2012 Har en 5-åring og en på nesten 8 år, og skal love deg det blir verre
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå