Bonanza Skrevet 2. juli 2012 #1 Skrevet 2. juli 2012 Mye mulig fordi jeg ikke er noe særlig i form... Uggen fra jeg våkner til jeg legger meg, noe jeg ikke har vært i de to andre fullførte svangerskapene. Allerede treeeg i fordøyelsen og føler meg "stuffa". Men akkurat nå følelse det ulidelig lenge altså, hahaha ler av meg selv :) Hvordan føler og ha dere andre det??
Bonanza Skrevet 2. juli 2012 Forfatter #2 Skrevet 2. juli 2012 Hipp hurra for autokorrektur noen gang da ....
Bonanza Skrevet 2. juli 2012 Forfatter #4 Skrevet 2. juli 2012 :) . Ja , så er det liksom ingenting som skjer heller, det er vel mye av at det føles litt langdrygt. Fra uke 12 blir det jo ultralyder og diverse kontroller. Jeg gjør som sist og går privat til kvinnedoktoren i Tønsberg. Der blir det 4 ul, så da har jeg noe å se frem til med jevne mellomrom
tyr82 Skrevet 2. juli 2012 #5 Skrevet 2. juli 2012 Jeg var hos legen i dag for å ta blodprøver, få helsekort og søke på ordinær ul/fødeplass (som er en formalitet her jeg bor, egentlig, i forhold til det jeg har lest om oslo). Jeg har jo allerede vært å en ul i uke 7 og tenkte å bestille en i uke 12 også. Det er jo dyrt, men det er så verdt det! Så slipper jeg å vente så lenge, hehe... Får bare håpe de har noe ledig siden det er sommerferie 4 ul hørtes jo digg ut i hvilke uker da?
Bonanza Skrevet 2. juli 2012 Forfatter #6 Skrevet 2. juli 2012 Da er du igang med ting iallefall . Jeg kjøper en svangerskapspakke som inkluderer alle UL og jordmortjenester ( jordmoren er kona til gynekologen Michael Nicolaidis). Dette koster totalt 6400 kr. og inkluderer; *Første kontroll med tidlig-ultralyd uke 11- 14. Denne utføres av gynekolog. *Screening ultralyd i uke 17 – 20 hos gynekolog fastsetting av termin samt helsesjekk *Tilvekst kontroll og 3D ultralyd i uke 28-30 hos gynekolog inkl. DVD *Ultralyd hos gynekolog for tilvekst og morkake funksjon i uke 34-36 + alle jordmortjenester ( blodprøver, målinger etc).
Mamma.til.en.2013 Skrevet 2. juli 2012 #7 Skrevet 2. juli 2012 Synes ikke jeg har vært gravid så lenge, men er allerede lei kvalmen. Har hatt det i en ukes tid. Har termin kun 3 dager etter deg.
timiane Skrevet 2. juli 2012 #8 Skrevet 2. juli 2012 Tiden går sakte 4+3. Skal ta tidlig UL i uke 7. En evighet til. Ikke noe dårlig ennå.
Bonanza Skrevet 2. juli 2012 Forfatter #9 Skrevet 2. juli 2012 Ja de første ukene går nok tregt for mange av oss . Det skjer jo ikke så mye, for min del ikke før i uke 12. Så klarer jeg ikke helt å glede meg for mye heller, for hadde SA i uke 8 i januar, og tenker jo at det kan skje igjen. Men ja, jeg synes tiden går veeeeldig sakte...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå