Anonym bruker Skrevet 30. juni 2012 #1 Skrevet 30. juni 2012 Vi trenger vogna når vi er på lengre gåturer. Da blir han fort sliten.
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2012 #2 Skrevet 30. juni 2012 Vi begynte å trene han på å gå da han var 3 år og hadde en trille ved siden i tilfelle han ble sliten.
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2012 #3 Skrevet 30. juni 2012 Nei, han har ikke villet sitte i vogn siden han var to år.. Han er flink til å gå. Vi hadde med paraplytrille litt rundt i begynnelsen, men han nektet... Hadde han trivdes i vogn ville jeg glatt trillet rundt på han jeg.. Det nytter jo ikke å gå noe særlig tur med han enda.. ikke fordi han blir så sliten, men fordi det tar sånn tid.. Han finner alltid ett eller annet morsomt som skal studeres (en blomst, en stein, et blad en pinne o.l.) og blir stående i evigheter og må gjetes og atter gjetes for å komme seg avgårde ;-)
Gjest yrild Skrevet 30. juni 2012 #4 Skrevet 30. juni 2012 Nei. Vi har vel brukt trille tre ganger på natta når vi har forflyttet oss fra et festlig lag og hjem, men ikke ellers. Han sitter litt i vogna til baby iblandt da.
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2012 #5 Skrevet 30. juni 2012 Nei, han har ikke villet sitte i vogn siden han var to år.. Han er flink til å gå. Vi hadde med paraplytrille litt rundt i begynnelsen, men han nektet... Hadde han trivdes i vogn ville jeg glatt trillet rundt på han jeg.. Det nytter jo ikke å gå noe særlig tur med han enda.. ikke fordi han blir så sliten, men fordi det tar sånn tid.. Han finner alltid ett eller annet morsomt som skal studeres (en blomst, en stein, et blad en pinne o.l.) og blir stående i evigheter og må gjetes og atter gjetes for å komme seg avgårde ;-) Sånn var min også. F.eks en tur til butikken som tar 5 min. kan ta opptil 30 min. for vi må stanse hver eneste meter for da finner han alltid noe. Pinner er favoritten her. Har en fin samling av pinner hjemme.
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2012 #6 Skrevet 30. juni 2012 I hverdagen bruker vi den veldig lite. Hvis jeg må på senteret og ikke får barnepass så syns jeg det fortsatt er kjekt med vogn. Og i dyreparken i sommer var det veldig deilig med vogn. Siden har jul har vi brukt den 4 ganger. Han er 3,5
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2012 #7 Skrevet 30. juni 2012 Nei, begge sluttet med vogn rett før de var 2, men henting i barnehagen skjer med bil og vi har beremeis, pulk og sykkelvogn for andre lengre turer.
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2012 #8 Skrevet 30. juni 2012 Nei. Vi har vel brukt trille tre ganger på natta når vi har forflyttet oss fra et festlig lag og hjem, men ikke ellers. Han sitter litt i vogna til baby iblandt da. Hæ? Har du for vane å ta ungen med deg på fest?
Kliko Skrevet 30. juni 2012 #9 Skrevet 30. juni 2012 Nei, stort sett ikke. Skal vi på lengre turer bruker vi sykelen eller sparkesykelen hans. Da kan han gå/sykle/sparke LANGT! Men tenke jeg skulle ta den med når vi skal i dyreparken. Tror kanskje han kan bli sliten av å gå rundt en hel dag med masse nye inntrykk Men ser absolutt ikke noe negativit i å bruke vogn på en treåring på lengre turer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå