Anonym bruker Skrevet 21. juni 2012 #1 Skrevet 21. juni 2012 Vi skal ha en liten attpåklatt til høsten, og gleder oss masse masse til det :-) Vi har over flere år hatt en ganske stram økonomi, ikke helt på ville veier, men såpass at vi må holde igjen her og der, og spart inn på mye. Til høsten vil det endelig løsne seg en del, jeg vil få ca 7000 mere i mnd. ( div lån er nedbetalt, og ikke mere sfo ) Men så til saken da :-) Lurer veldig på om jeg skal ta full lønn eller 80% lønn i permisjonen. Dette er vårt siste barn, og har sååå lyst til og kose meg lenge hjemme denne gangen. Men da blir jo ikke økonomien så romslig som den kan bli. Ville dere levd sparsommelig for og få lengre permisjon, eller ville dere tatt kortere perm, og fått mere penger i kassa? Jeg vil vel uansett få noe mere penger i kassa enn det jeg får nå.
Anonym bruker Skrevet 21. juni 2012 #2 Skrevet 21. juni 2012 Dette er jo noe du må føle på selv. økonomisk sett vil man tape på å velge 1 år permisjon med 80% lønn. skal man først være hjemme et år, lørrer det seg å ta ut 10 mnd med 100% lønn og så 2 mnd ulønnet perm.
Anonym bruker Skrevet 21. juni 2012 #3 Skrevet 21. juni 2012 Takk for svar. Vet jo at jeg må føle på dette selv... og er ganske selvstendig i mine avgjørelser. Men ville bare få noen andre synspunkter på saken. :-) Heller nok veldig mot å ta et år hjemme, kose meg masse med babyen og de andre barna denne siste gangen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå