Kajoon Skrevet 21. juni 2012 #1 Skrevet 21. juni 2012 Hei, et spm som sikkert er blitt stilt hundre ganger, men jeg stiller igjen:) Når er man sikret plass? Jeg har termin 1. november.
Gullungen <3 Skrevet 21. juni 2012 #2 Skrevet 21. juni 2012 Om barnet blir født før 1.september så har man krav på bhg plass fra august året etter.
Håpet ble virkelighet! Skrevet 21. juni 2012 #3 Skrevet 21. juni 2012 Stemmer det, så vi som får novemberbabyer nå i 2012 er ikke sikret barnehageplass innen garantien før i august 2014!
FruLS Skrevet 21. juni 2012 #4 Skrevet 21. juni 2012 I værste fall kan det bli tilfellet ja. Vi er ikke garantert plass før august 2014. Likevel er det mulig å håpe på plass fra nyttår, da de fleste barnehager med småbarnsavdeling vil få en del "opprykk" ved nyttår fra småbarn til storbarnsavdeling, og dermed frigjøre noen plasser på småbarnsavd. Men ingen garanti nei.. Lykke til for oss alle!
-Gitte- Skrevet 21. juni 2012 #5 Skrevet 21. juni 2012 Med mindre det er en andels barnehagen og du har ett barn inne fra før )
November-spire-79 Skrevet 21. juni 2012 #6 Skrevet 21. juni 2012 Er man student i Oslo så har man en mulighet i studentbarnehagene
kaktusen Skrevet 21. juni 2012 #7 Skrevet 21. juni 2012 Vet d ikke var spørsmålet, men syns d er ALT for tidlig å sende barn i bhg når de er 1 år uansett!
2skjønnasser Skrevet 21. juni 2012 #8 Skrevet 21. juni 2012 Ja en kan være redd for mye! Mine har begynt når de er 1 år - og de har stortrivdes fra første dag! Har hatt de hjemme inimellom for jeg jobber turnus - og de har hatt korte dager ofte. Du er ikke en dårlig mor om 1-åringen begynner i barnehage, men kanskje lurt med korte dager.
<3 2G <3 Skrevet 21. juni 2012 #9 Skrevet 21. juni 2012 Er vel ikke det at mammmaer VIL ha barna så tidlig i bhg, men en god del MÅ for kunne gå ut i jobb igjen.
Håpet ble virkelighet! Skrevet 21. juni 2012 #10 Skrevet 21. juni 2012 Datteren min er 15 måneder når hun begynner i barnehagen og det tror jeg er helt fint for henne jeg! Har tenkt de siste ukene at jeg beundrer de som er hjemmeværende i mange år, det passer ikke for meg. Ikke fordi jeg er karrieremenneske eller noe, men jeg føler at andre barn og voksne kan bidra til deler av utvikling og læring jeg ikke kan her hjemme. Hun er veldig fysisk aktiv, nysgjerrig og sosial. Skal sørge for at vi får fridager hjemme innimellom og ikke veldig lange dager i barnehage, men at hun får det fint der er jeg ganske så sikker på. Så om 1 år er for tidlig å være i barnehage er veldig individuelt tror jeg!
Kajoon Skrevet 22. juni 2012 Forfatter #11 Skrevet 22. juni 2012 Jeg må ut i jobb, skulle gjerne hatt permisjon lenger, men har det sånn at jeg ikke er rik. Dessuten tar ikke ungen noe skade av å begynne i barnehage ved 1 års alder. Har 5 tantebarn som har begynt rundt 1 års alder, aldri vært noe som helst problem. Hva er det som er så ille med det?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå