Anonym bruker Skrevet 19. juni 2012 #1 Skrevet 19. juni 2012 Har prøvd å få inn soverutiner i 5 mnd. Nå er babyen 8 mnd. Jeg gir opp. Vet ikke hva jeg ikke ha prøvd. Får håpe det kommer soverutiner når bhg tid kommer
Gulltopp&Lillebjørn Skrevet 19. juni 2012 #2 Skrevet 19. juni 2012 Fortell litt om hva du har prøvd da Hvilke tider, lurer på dagen osv Når sovner barnet?
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2012 #3 Skrevet 19. juni 2012 Som sagt, har prøvd ALT. Forskjellige tider på barnet, forskjellige lengder på lurene osv.
Gulltopp&Lillebjørn Skrevet 19. juni 2012 #4 Skrevet 19. juni 2012 Lettere å hjelpe, hvis du skriver litt mer utfyllende. Når sovner barnet om kvelden? Jeg har lagt mitt barn kl 7 hver kveld siden han ble født, han er nå 1,5 år Tidligere sov han mye igjennom dagen, nå har han kun en liten lur på formiddagen.
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2012 #5 Skrevet 19. juni 2012 Tja. I det siste har hn ikke sovnet før rundt halv ti og da har vi prøvd å legge hn siden 18.30
Gulltopp&Lillebjørn Skrevet 19. juni 2012 #6 Skrevet 19. juni 2012 Hvilke lurer har han ellers på dagen da?
Nissefisen Skrevet 19. juni 2012 #7 Skrevet 19. juni 2012 Her har hun lagt seg mellom 18:15-19:00 siden hun var ca 4-5 uker. Har en dupp mellom 09-10.00, en dupp mellom 11-13. Og en dupp før 17:30. Får grøt 17:00-17:30 og melk etter på. Legges og sover til 07 om morgenen. Hun er 5mnd.
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2012 #8 Skrevet 19. juni 2012 Har prøvd faste sovetider. Har prøvd virkelig alt. Ikke meninga å vike irritert, men jeg blir så frustrert! Nå sovna hn på fanget mitt og når jeg la hn i senga våkna hn med en gang og gråt. Måtte ta hn opp istad fordi hn blir helt hysterisk når hn skadl legge seg
**lykke!!** Skrevet 19. juni 2012 #9 Skrevet 19. juni 2012 Når sover han på dagtid? Hva er det seneste tidspunktet du lar han sove til på dagen?
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2012 #10 Skrevet 19. juni 2012 For oss fungerte det best uten faste rutiner på sovingen. Han sov når han var trøtt på dagtid, og har alltid sovet hele natta.
Major HotLips Houlihan Skrevet 19. juni 2012 #11 Skrevet 19. juni 2012 Her har jeg ikke prøvd å lage rutiner, bare lagt henne når hun var trøtt så fant hun rutinene selv hun begynte når hun var 2 mnd å sovne for natten i ni-tiden så lagde jeg rutiner etter det med kveldsstell, pysj og kveldsmat. Nå spiser hun grøt og bader i syv-tiden og er i seng før kl. åtte. Jeg innbiller meg at det blir verre og vanskeligere hvis man stresser og prøver mange forskjellige ting med rutinene. Slapp av og legg småen når han er trøtt lykke til!
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2012 #12 Skrevet 19. juni 2012 Men hvorfor tar du han ut etter han er lagt. det er vel ikke så lurt. Ellers tror jeg en feil mange gjør er at de er for lite tålmodige når de innfører rutiner. At man prøver i noen dager, gir opp og prøver noe nytt. Det er viktig å gjøree akkurat det samme i mange uker. Jeg tviler på du kan ha prøvd alt på så få måender, da har du nok ikke prøvd lenge nok på hver rutine desverre..
Plutselig_gravid Skrevet 19. juni 2012 #13 Skrevet 19. juni 2012 Vår yngste snuppe er akkurat passert året og det er bare et par mnd siden søvnrutinene kom ordentlig på plass. LYKKE! Vi prøvde det meste og gjorde alt etter boken, men uten hell. Fremdeles skal det veldig lite til før søvnmønsteret blir "ødelagt". Sover hun 2 min for lenge, for lite, legges 5 for sent eller for tidlig osv så er det gjort.. Utrolig slitsomt. Er ikke sikkert at det er så veldig mye du kan gjøre fra eller til..Tipper det går seg til av seg selv når hun blir bitte litt større Har aldri hatt de problemene med de to eldste. Med førstemann gikk alt seg til et par dager etter vi innførte de ønskede rutinene, og med andremann så trengte jeg ikke løfte en finger for å få til noe som helst
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå