Anonym bruker Skrevet 8. juni 2012 #1 Skrevet 8. juni 2012 Noen som har erfaringer med det? Hvor gamle var barna dine, hvor kom au pairen fra? Hvilke oppgaver gjorde hun? var du fornøyd?
snuppo Skrevet 8. juni 2012 #2 Skrevet 8. juni 2012 men jeg har vært det, her i norge da. :-) jeg lagde middag, litt husarbeid, og mest passet barna
Anonym bruker Skrevet 8. juni 2012 #3 Skrevet 8. juni 2012 Har ikke hatt, men har vært au-pair i England. Oppgavene mine var først og fremst å ta vare på barna. Vekke dem, lage frokost og kjøre dem til skolen. Mens de var på skolen hadde jeg fri og da deltok jeg på engelsk-kurs. Etter skolen hentet jeg barna, lagde middag til dem, lekte med dem og stelte dem for kvelden. Gjorde litt husarbeid: Rydde lekerommet, re sengene til barna og stryke barnetøyet. Arbeidstiden var fra: 07-09 og 15-19. Fri hver helg
Anonym bruker Skrevet 8. juni 2012 #4 Skrevet 8. juni 2012 Har ikke hatt, men har vært au-pair i England. Oppgavene mine var først og fremst å ta vare på barna. Vekke dem, lage frokost og kjøre dem til skolen. Mens de var på skolen hadde jeg fri og da deltok jeg på engelsk-kurs. Etter skolen hentet jeg barna, lagde middag til dem, lekte med dem og stelte dem for kvelden. Gjorde litt husarbeid: Rydde lekerommet, re sengene til barna og stryke barnetøyet. Arbeidstiden var fra: 07-09 og 15-19. Fri hver helg Ble bar litt nysgjerrig her...så disse barna foreldrene sine i det hele tatt i ukedagene?
Anonym bruker Skrevet 8. juni 2012 #5 Skrevet 8. juni 2012 Har ikke hatt, men har vært au-pair i England. Oppgavene mine var først og fremst å ta vare på barna. Vekke dem, lage frokost og kjøre dem til skolen. Mens de var på skolen hadde jeg fri og da deltok jeg på engelsk-kurs. Etter skolen hentet jeg barna, lagde middag til dem, lekte med dem og stelte dem for kvelden. Gjorde litt husarbeid: Rydde lekerommet, re sengene til barna og stryke barnetøyet. Arbeidstiden var fra: 07-09 og 15-19. Fri hver helg Ble bar litt nysgjerrig her...så disse barna foreldrene sine i det hele tatt i ukedagene? Svært lite, dessverre. De var sånn type litt høyere middelklasse som ville være enda finere enn middelklasse så mor jobbet ikke, men drev med noe veldedighetsgreier og far jobbet sinnsykt mye. Tror det var (er?) vanlig for de andre jentene var i samme type familie. Mor la barna selv, men far kom hjem i 21-tiden og da spiste mor og far middag. I helgene tok de vare på barna selv, bortsett fra når det var noe spesielt. Da passet jeg dem og fikk ekstra betalt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå