Anonym bruker Skrevet 5. juni 2012 #1 Skrevet 5. juni 2012 Jeg og mannen hadde i høst planer om å bli gravid snart.. Vi satt i gang og var så gira på å skulle bli foreldre... plutselig (mange grunner) ble vi enig om å slutte prosessen, og avvente et års tid.. Men ettersom p-pillene førte så mye negativt med seg, startet jeg ikke opp igjen.. hver mnd tr har kommet har jeg blitt lei meg, men ikke nevnt det til samboern min... Men denne mnd har jeg følt på så mange nye merkelig symptomer fra el til nå ikm (syklusen er litt ustabil, har vel egentlig ikm i dag eller i morgen kanskje?). Jeg føler på å være trett konsant, tunge/hovne pupper, murringer, halsbrann og flere ting.. så da må jeg inrømme at håpet om å være gravid plutselig blomstrer for tiden.. Etter terminkalkulator å regne på forskjellige syklusdager er jeg ca 4uker på vei +- 1 dag.. så spørs det bare at jeg må vente på tr da... :/ Har ikke vært her inne siden vi ga opp prøvingen, men nå fristet det sååå mye.... Om vi skulle bli gravid nå, så er det ikke ille over hodet.. bare ikke planlagt kan man si... Noen som er i samme situasjon? Synes disse dagene er helt forferdelig..
Anonym bruker Skrevet 5. juni 2012 #2 Skrevet 5. juni 2012 Vet mannen din at du ikke går på prevensjon? Hvis ikke, bør du si fra om det!
Gjest yrild Skrevet 5. juni 2012 #3 Skrevet 5. juni 2012 Så deilig hvis du er gravid da :-) Hvis du er 4 +1 kan du ta en test i dag, eller vente en uke og så om Mensen kommer... men det hadde ikke jeg klart ;-) Hvis dere vil ha barn så er det jo fantastisk at dere er gravide selv om dere ikke prøver på det akkurat nå!
Anonym bruker Skrevet 5. juni 2012 #4 Skrevet 5. juni 2012 Mannen min og jeg ble enige med å ikke bruke prevensjon fram til neste prøving.. Så han blir vel også glad om det viser seg at jeg er gravid.. Men ettersom vi ønsket så gjerne å bli gravid i høst har jeg brent meg på å ta test å få negativt svar:( så jeg vet ikke om jeg tørr før hvertfall et par dager eller noe, om jeg klarer det da;) Jeg er så sliten for tiden og det er så mye som foregår. I dag skal vi ha middagsgjester, så jeg skal liksom vaske, rydde og forberede mat nå, men orker egentlig ingenting...:/ Tenker konstant på om jeg kan være gravid, men hva fører det til da?;( Hilsen HI
Anonym bruker Skrevet 5. juni 2012 #5 Skrevet 5. juni 2012 Det å være gravid fører vel som regel til et barn...
Mamma_til_2 Skrevet 5. juni 2012 #6 Skrevet 5. juni 2012 løp ne dpå butikk/ apotek og kjøp et par tester det hadde jeg gjort i en fei er sikker på at mannen din blir happy
Anonym bruker Skrevet 5. juni 2012 #7 Skrevet 5. juni 2012 Vil det vises nå på formiddagen/ettermiddagen når det ikke er morgenurin og det er så tidlig?
Anonym bruker Skrevet 5. juni 2012 #8 Skrevet 5. juni 2012 Ja. Om Vil det vises nå på formiddagen/ettermiddagen når det ikke er morgenurin og det er så tidlig? Ja, om du er 4 uker på vei burde det vel vises selv om det ikke er morgenurin. Gjorde i hvert fall det på meg alle tre gangene. Lykke til! Og hold oss oppdatert! :-)
Anonym bruker Skrevet 5. juni 2012 #9 Skrevet 5. juni 2012 Huff.... Jeg tok en billig strimmel nå... men den var hvit.. Håper dette er fordi det er for tidlig, eller noe sånt.. for jeg er virkelig ikke i form om dagen.. men skal heller gi dere tilbake melding etter noen dager igjen jeg... HI
Anonym bruker Skrevet 7. juni 2012 #10 Skrevet 7. juni 2012 Dagens oppdatering: To dager er gått og symptomene blir bare sterkere.. jeg er konstant sliten og trøtt, uvel/små kvalm, brystene er tunge og ømme, magen oppblåst, vondt i korsryggen og flere tegn... Men tok en billigstrimmel igjen i dag (siste jeg hadde), men den var helt hvit.. Kan de bli gamle? Jeg kjøpte de på høsten i fjor... I dag er det 31 dager sidn første dag i tr sist, å jeg har aldri hatt syklus over 29 dager før... (som regel 28). Så konklusjonen er vel at jeg ikke har fått svar på hva som skjer enda.. tr har hvertfall ikke kommet... Det er ubehagelig å ikke vite... andre som går å venter? HI
håpefull<3 Skrevet 7. juni 2012 #11 Skrevet 7. juni 2012 Jeg venter på tr, og håper den ikke kommer. Planlagt her da etter mye "motgang" må det være vår tur nå så både jeg og samboer venter i spenning:) har null symptomer, men hadde ingen i de 2 forrige svangerskapene mine heller. Og aldri hatt symptomer på at mensen er rett rundt hjørnet heller, så vanskelig å vite før jeg tar en test
Serepta Skrevet 7. juni 2012 #12 Skrevet 7. juni 2012 Hvorfor i all verden kjøper du ikke bare en digital test som sier enten "Gravid" eller "Ikke gravid" i stedet for å styre med å tolke signaler på kjipe tester , og gå å lure og kjenne etter i dagesvis ? Bare et råd. Lykke til.
LillaGorilla♥♥ Skrevet 7. juni 2012 #13 Skrevet 7. juni 2012 Sier det samme som siste taler- kjøp deg en digital test. Og vent til du skulle hatt mens, og ta på morgenurin, slik man skal.
Mamma_til_2 Skrevet 8. juni 2012 #14 Skrevet 8. juni 2012 Både hos med og en venninne av meg tok det ca 7 dager over IKM før det slo ut på tester!!
Anonym bruker Skrevet 8. juni 2012 #15 Skrevet 8. juni 2012 I dag dro jeg til legen. Føler meg så sliten å uvel for tiden, så jeg tenkte at hvis det ikke er graviditet, er det like greit å finne ut av det først som sist.. Men tok en clearblue digital test med morgenurin først i morgest som viste: ikke gravid Legen mente jeg enten er gravid eller har lavt stoffskifte (noe også mamma har). Men jeg kom dit for sent til at prøvene blir sendt til st.olavs i dag, dermed må jeg til legen å ta nye prøver på mandag.. fram til da er det bare å slappe av og ta ting med ro.. Dere vil høre fra meg igjen når jeg vet mer... Forrestn, det er godt å hør hvilke erfaringer dere har, setter stor pris på det og alle svar fra dere
Anonym bruker Skrevet 8. juni 2012 #16 Skrevet 8. juni 2012 Jeg vil si at dere prøver å bli gravide når dere ikke bruker prevensjon og har sex. Kan ikke kalle det noe annet.
Anonym bruker Skrevet 8. juni 2012 #17 Skrevet 8. juni 2012 Tr kom nå... Så da vet jeg hva som foregår iallefall.. men tror likevel at det er noe galt med stoffskiftet, ettersom jeg hadde så mange symptomer på det... blir spennende å høre hva prøvene sier over helgen.. Og nei! Jeg mener ikke at vi prøver å bli gravide når mannen ikke "kommer inni meg"!
Heihånåerdetjuligjen Skrevet 9. juni 2012 #18 Skrevet 9. juni 2012 Men hvis han ikke kommer inni deg, så er vel ikke sjansen for å bli gravid så fryktelig stor heller? Det er jo selvsagt fullt mulig, men det skal jo klaffe veldig bra da.....
Mrs. Kaizer Skrevet 9. juni 2012 #19 Skrevet 9. juni 2012 Kan det være at du har så lyst å være gravid at du bare innbiller deg symptomene? Husker jeg hadde det sånn når vi prøvde på 3.mann. Følte meg såå gravid hver mnd, var kvalm og ømme pupper og veldig trøtt. Var overbevist om at nå ER jeg gravid. Ble like skuffet hver gang:-( Det morsomme er jo at når jeg ble gravid (etter 2! lange år) hadde jeg ingen symptomer:-)
Anonym bruker Skrevet 9. juni 2012 #20 Skrevet 9. juni 2012 Jeg trodde ikke i hele tatt jeg var gravid før jeg kom til dag 28 å oppdaget at tr ikke kom.. med alle symptomene som var så sterke, ble selvfølgelig tanken mer realistisk.. Men jeg vet hvor forsiktige vi har vært, så jeg trodde ikke det var mulig nei.. Jeg ble ikke overrasket over at tr kom i gårkveld.. men nå etter å ha kjent på å kanskje være gravid noen dager tok vi oss en prat i går, så fra neste el av, skal vi bli prøvere for fult:) Gleder meg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå