Gjest Ziva Skrevet 31. mai 2012 #1 Skrevet 31. mai 2012 Bor man i blokk så bor man i blokk, sånn er livet. Men man trenger da for f######n ikke plage naboene sine med skalaøvning 2 timer hver dag de 3 siste månedene. For å si det sånn så er han blitt en jævel på skalaer nå. Løsningen må bli ett av to. 1) Ut å kjøpe noter til en eller annen kul sang, symphoni eller noe annet (forslag mottas med takk). Og legge de pent men diskre på dørmatta hans. 2) Tusle ned i kjellerboden og dra frem trombonen til gubben, og sette i gang med skalaøvning selv. Som gammel treblåser skal jeg vel alltids klare å vrenge noen ulåter ut av messingen. Eller kanskje jeg bare skulle høre med seksåringen om hun har lyst til å begynne å spille fiolin. Men det blir jo egentlig like mye straff for meg som hevnaksjon mot naboen.
Verbena Skrevet 31. mai 2012 #2 Skrevet 31. mai 2012 Jeg stemmer på fiolin til seksåringen og ørepropper til deg (eventuelt hørselvern med radio )!!!
Gjest sug lut Skrevet 31. mai 2012 #3 Skrevet 31. mai 2012 Hvilket instrument snakker vi om hos naboen, da? Kanskje dere kan bli en sånn duo som reiser rundt på eldresentrene? Kanskje dette er ditt livs sjanse?
Gjest Ziva Skrevet 31. mai 2012 #4 Skrevet 31. mai 2012 Tuba av alle ting. Syns jeg ser vi farter rundt på eldresentre med skalaøvning. Enkelte plages vel nok med alderdommen om ikke vi skal plage de i tillegg.
Gjest sommerfuggel i vinterland Skrevet 31. mai 2012 #5 Skrevet 31. mai 2012 Jeg hadde gått for fiolin, blokkfløyte eller trommesett
Gjest <3Barn&Engler<3 Skrevet 31. mai 2012 #7 Skrevet 31. mai 2012 Sekkepipe sier jeg bare! Og pass på å "øve" så fort naboen prøver seg
Gjest Trulte med to små Skrevet 31. mai 2012 #9 Skrevet 31. mai 2012 Han øver nok til 17 mai neste år! Heheee...gled deg! ;)
spissmus89 Skrevet 31. mai 2012 #10 Skrevet 31. mai 2012 Jeg hadde en nabo som spillte trekkspill.. Lite vakkert... Ingen råd å gi desverre:-P
Gjest yrild Skrevet 31. mai 2012 #12 Skrevet 31. mai 2012 Jeg skjønner deg såååå godt, men jeg er klassisk musiker selv og vet at da må man faktisk øve (og to timer om dagen er relativt lite...). Hvilket instrument er det da? For endel instrumenter hjelper det om han/hun har et tykt teppe på gulvet (hvis det er under dere) eller på veggen (hvis det er ved siden av dere). Er det tider på døgnet hvor det passer bedre for dere at han/hun øver, så kan dere jo spørre om det hadde vært mulig å øve mest på de tidsrommene. Selv om jeg vet alt om hvor mye man må øve er jeg sjeleglad for at vi kun har en glad (men skitgod) amatør som nabo. Da slipper man skalaene og får kun Bach og Bethoven konserter :-)
Gjest Juliea+gullet07.03.11 Skrevet 31. mai 2012 #13 Skrevet 31. mai 2012 Jeg hadde gått for å vinne i lotto og kjøpt avsidesliggende villa med uthus om dine avkom i senere tid skulle ønske å leke musiker er det greit å ha... Min nabo har nytt souround anlegg på full guffe og ser på Bollywood musiklaer, så jeg skal straks vinne i lotto selv faktisk.
It's all about me Skrevet 31. mai 2012 #14 Skrevet 31. mai 2012 Hvis det er noen trøst så finnes det verre musikk-øvende naboer. Tidligere nabo bestemte seg for å lære seg gitar....hver helg når han kom hjem fra byen 03.35. Det begynte med små-hamring på gitaren. Etterhvert ble han bedre og supplerte med "Yeah yeah yeah". Etter ytterligere en stund skaffet han seg forsterker. Det var også da han begynte å dra hjem venner på nachspiel som kunne være med å "Yeah'e" mens han spilte. Da det ikke kunne bli verre kjøpte han seg bongo-trommer. Endte med at han fikk en pyttelite flis av ei jenta på døra halv to om natten som lurte på om konserten snart var over. Jeg orket virkelig ikke flere slike netter da. Heldigvis har han flyttet nå. Nå bor det noen menn der som for det meste hører på lokal latvisk musikk
Gjest Trulte med to små Skrevet 31. mai 2012 #15 Skrevet 31. mai 2012 Jeg smiler godt her jeg sitter og leser! dette blir jo bare bedre og bedre
Snøkrystaller Skrevet 31. mai 2012 #16 Skrevet 31. mai 2012 Åå? Du synes det var ille? Her har naboen øvd seg på to sanger de tre ÅRENE vi har bodd her!!! Han har har ikke blitt noe bedre......
Gjest Ziva Skrevet 31. mai 2012 #17 Skrevet 31. mai 2012 Jeg skjønner deg såååå godt, men jeg er klassisk musiker selv og vet at da må man faktisk øve (og to timer om dagen er relativt lite...). Hvilket instrument er det da? For endel instrumenter hjelper det om han/hun har et tykt teppe på gulvet (hvis det er under dere) eller på veggen (hvis det er ved siden av dere). Er det tider på døgnet hvor det passer bedre for dere at han/hun øver, så kan dere jo spørre om det hadde vært mulig å øve mest på de tidsrommene. Selv om jeg vet alt om hvor mye man må øve er jeg sjeleglad for at vi kun har en glad (men skitgod) amatør som nabo. Da slipper man skalaene og får kun Bach og Bethoven konserter :-) Tuba og han bor i oppgangen ved siden av så det er faktisk en leilighet og etasje mellom oss.
Gjest Ziva Skrevet 31. mai 2012 #18 Skrevet 31. mai 2012 Inviter han på trekant Vet ikke om jeg skal le eller grine Dvask gubbe i slutten av 50åra, ellers takk men nei takk.
VandelSandel Skrevet 31. mai 2012 #19 Skrevet 31. mai 2012 Inviter han på trekant Vet ikke om jeg skal le eller grine Dvask gubbe i slutten av 50åra, ellers takk men nei takk. Da kan triangel kanskje være en idé? Det er jo en trekant, men lager mindre lyd og innebærer mindre kroppskontakt
Gjest Mentha & Junior Skrevet 31. mai 2012 #20 Skrevet 31. mai 2012 Haha! Sorry men jeg må humre litt i skjegget her jeg sitter Får minner til min barndom da en meget irriterende nabogutt (som tilfeldigivis hadde rom vegg i vegg med meg i rekkehuset vi bodde i), jobbet hardt med å lære seg temaet til Fangene på fortet - på trompet! åh, kjære vene, som jeg hatet den gutten. Heldigvis vokste han det av seg rundt tiden med kvisete skjeggstubber og sprukken stemme. Og så flyttet jeg. O lykke.
Mor Løvehjerte Skrevet 31. mai 2012 #21 Skrevet 31. mai 2012 En god ting kan ikke deles for ofte. God natt http://youtu.be/NGwwJEE7k48
Gjest Mentha & Junior Skrevet 31. mai 2012 #22 Skrevet 31. mai 2012 En god ting kan ikke deles for ofte. God natt http://youtu.be/NGwwJEE7k48 Nice! Den ble med meg i senga, og nå kommer jeg til å nynne falskt i hele natt.
Gjest Ziva Skrevet 31. mai 2012 #23 Skrevet 31. mai 2012 En god ting kan ikke deles for ofte. God natt http://youtu.be/NGwwJEE7k48 Blokkfløyte og hørselvern er nok tingen
Gjest Mentha & Junior Skrevet 1. juni 2012 #24 Skrevet 1. juni 2012 Det verste er at jeg faktisk har drømt om fangene på fortet i natt. De skulle spille temaet på blokkfløyte. *Grøss* En av de gangene jeg faktisk har vært glad for å våkne.
ellen-propellen Skrevet 1. juni 2012 #25 Skrevet 1. juni 2012 Er veldig glad for at jeg bor i enebolig. Når nabogutten øver på trommene kan jeg gå på den andre siden av huset.Da hører jeg han ikke. Men jeg anbefaler deg å kjøpe noen store høytalere, evnt bygge en basskasse (16 - 18 år gamle gutter kan det) og oppdaterer deg på metallica sine album. Spill høyt!! mens han øver på skalaen. Han vil da antagelig komme og banke på og klage på deg. Da kan dere forhandle om spilletider
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå