Gå til innhold

Soleksem, hjelp??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal til Tyrkia og har soleksem etter finværet som har vært :(

Hva gjør jeg??

Burde jeg sole meg litt hver dag og satse på at det blir bedre etterhvert?

Eller burde jeg ikke være i soeln i det hele tatt før det har gått bort og håpe det blir bedre i Tyrika??

Ser fr meg hele ferien er ødelagt jeg nå... :(

Aldri hatt slik soleksem før :((((

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Høy faktor og vær litt i solen så den venner seg til strålene, det går over.

Skrevet

Zyrtec hjelper meg i alle fall, blir det alt for ille bruker jeg dermovat. Nå som jeg ammer har jeg holdt meg unna begge deler :(

 

Min erfaring er at mer sol slettes ikke hjelper, snarere tvert imot. Men to dager med klær på bruker å være nok...

Skrevet

kjøp betakaroten(så sant du ikke er gravid eller ammer) :D ta en kapsel hver dag, det fjernet min soleksem for et par år siden og har ikke hatt det igjen :)

Skrevet

Jeg er en del plaget med soleksem selv, og har faktisk hatt stor hjelp av følgende råd: Kjøp E-vitaminer på apoteket, jeg bruker Ido-E. Ta en tablett hver dag hele sommersesongen. Fungerer veldig bra for meg i alle fall. Og bruk for all del høy solfaktor og ikke sol deg når solen står på det høyeste på dagen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...