Anonym bruker Skrevet 28. mai 2012 #1 Skrevet 28. mai 2012 Jeg har ei jente på 6 mndr, der jeg og barnefar ikke har vært sammen siden graviditeten, på grunn av hans narkotikaproblem. Han har funnet seg ny dame med barn, og bor sammen med henne. Han har vært kjempedårlig på å besøke jenta si, men har krevd å få ha henne alene. Han forstår ikke at hun ikke kjenner ham, siden han bare har sett henne tre ganger siden fødselen, men det virker som han tror at hun automatisk kjenner ham igjen.. Jeg har prøvd å forklare ham at hun må kjenne ham først, så er det helt ok, men det forstår han ikke. Igår ringte dama hans for å fortelle at han kom ikke til å komme i dåpen, og han skulle nekte familien sin å komme også, siden han ikke fikk ha henne alene. Dama hans nevnte også noe om å gå til rettssak, men det må jo han også forstå er bare tull. Familievernkontor har jeg prøvd, der sa saksbehandler seg helt enig med barnefar, jeg skrev innlegg om det her. Klagde. Nå vurderer jeg å bare kutte ham ut. Han virker jo rettogslett ondskapsfull som kan finne på å straffe jenta si på denne måten, og hvorfor? Fordi jeg ikke slipper henne alene med en mann hun ikke kjenner.. Jeg tenker at er han i stand til å gjøre dette mot henne nå, kan han godt finne på styggere ting når hun blir eldre og bevisst. Er dette en mann som kan være far? Eller skal jeg bare slutte å prøve å tilrettelegge, mase og pøke ham?
Anonym bruker Skrevet 28. mai 2012 #2 Skrevet 28. mai 2012 Du får si til han at om han vil gå til sak får han bare gjøre det. Han kommer ingen vei i retten allikevel så lenge du ikke har nektet samvær men han som ikke har giddet å stille opp fordi han ikke får ha barnet alene. Han vil få beskjed om at han kan få så og så mye samvær men at det skal trappes opp og at den første perioden skal samværet skje hos deg/med deg tilstede for tilvenning. At han ikke gidder å komme og ikke vil at familien skal komme kan du ikke gjøre noe med, send invitasjon til hans familie om du ikke har gjort det og så må hver og en derfra selv gjøre valget om de kommer eller ikke. Barnet ditt er lite og vil ikke huske dåpsdagen allikevel og da får du et bedre oversikt over hvem du kan regne med derfra i forhold til å ha kontakt med din datter. Om min bror hadde nektet meg å gå i dåpen til hans barn (hvor det ikke er han som holder dåpen) så hadde jeg bare ledd av han og gått allikevel. De fleste voksene mennesker har nok aktivitet i hodet til at de klarer å ta et valg om de vil være i barnets liv eller ikke samme hva han sier. jeg ville nok også gitt dama hans beskjed om at hun ikke har noe i regningen her å gjøre vil barnets far snakke med deg eller gi beskjeder kan han ta kontakt selv. og at deres truing er du ikke interessert i å høre på så den rettsaken har du ikke interesse å høre et ord om før den dagen du får brev fra bf advokat så tar du det derfra. Det er mange som truer med det ene og andre men mest sannsynlig så forstår han i bakhodet at han ikke har noe å stille opp med i en rettssak og ikke går til det steget. Ikke bekymr deg for det eller kast bort energi på det fordi det er akkurat det de ønsker du skal gjøre.
Anonym bruker Skrevet 28. mai 2012 #3 Skrevet 28. mai 2012 Han (faren) burde vell uansett ikke ha noe ansvar for barn om han har ett narkotikaproblem! Når det kommer til barnedåpen er det opp til familien hans om de ønsker å komme eller ikke, han kan ikke bestemme noen ting.
Anonym bruker Skrevet 28. mai 2012 #4 Skrevet 28. mai 2012 Saksbehandleren på familievernkontoret virker jo helt blåst. Det er mange gode grunner her til at faren ikke skal ha samvær alene med barnet (det er en baby; du ammer kanskje?, han kjenner henne ikke OG han har et stoffproblem). Du gjør rett i å beskytte barnet fra utrygge opplevelser. Hold på det viktigste her, nemlig stabile omgivelser og forutsigbarhet.
Anonym bruker Skrevet 28. mai 2012 #5 Skrevet 28. mai 2012 Om han ikke vil komme, så betyr det ikke at han dikterer hva resten av hans familie vil velge der. Du kontakter hans foreldre, og sier at de er invitert i barnedåpen. Og så ringer du evt faddere du tenker å ha fra fars side. Drit i fyren, og gå andre veier. For selv om han velger å staffe barnet(ja, der blir bildeminner for barnet i fremtiden, så dette blir en lang straff for barnet), så trenger ikke du velge å ikke gjøre noe for å gjøre det bedre Her har vi nettopp hatt konfirmasjon for eldste, og jeg og far har ikke vært venner eller sammen siden ungen var liten. Jeg inviterte til og med far, og alle fra hans side fikk egne invitasjoner. Jeg tenkte ikke at det var fars oppgave å invitere dem, men meg, siden det er her konfirmasjonen var og det er faktisk barnet som inviterer.
Anonym bruker Skrevet 28. mai 2012 #6 Skrevet 28. mai 2012 Takk for svar. Ja, jeg bekymrer meg ikke for noen rettssak, for han har jo null å stille opp med. Tror han bare sier det for å bekymre meg, samme som at han tror han straffer meg ved å la være å komme i dåpen til dattera si. Det er bare så forferdelig at han er i stand til å oppføre seg slik, blir så trist på jenta mi sine vegne. Ja, samvær alene er helt uaktuelt, og synes det er direkte ufint av nydama hans å ringe og si at alt dette er min skyld siden han ikke får ha henne på samvær. Og barnevernet er blitt koblet inn hos henne etter at de flyttet sammen, og han har innrømt til henne at han ikke kan levere rene urinprøver, så at hun finner seg i alt det der er utrolig. Bare så j.... trist at dette går utover jenta mi. Men når han er istand til å oppføre seg på denne måten, tenker jeg slik at han er ikke istand til å være far, så jeg er ferdig med ham. Jeg vil ikke se ham for mine øyne mer, og han har bra mye å bevise før han i det hele tatt får se jenta. HI
Anonym bruker Skrevet 28. mai 2012 #7 Skrevet 28. mai 2012 Det triste er at familien hans er så lei alt tullet med ham, at det virker som de tar avstand fra meg og jenta også. Har ikke hørt ett ord fra de. Forbanna drittfamilie..
Anonym bruker Skrevet 28. mai 2012 #8 Skrevet 28. mai 2012 Jeg undres over hans nye dame. Ei som er alene med barn som blir sammen med en narkoman som driter i barnet han har fra før... Snakk om dømmekraft...
Anonym bruker Skrevet 28. mai 2012 #9 Skrevet 28. mai 2012 Ja, jeg undres også over henne.. Spesielt siden hun selv har vært narkoman i mange år før hun fikk barn. Hadde vel mistenkt misbruk hos henne også hadde det ikke vært for at jeg vet at hun leverer urinprøver. Det verste synes jeg imidlertid er at hun ringer meg for å forsvare han. Hun er ikke god. Hi
M.I.A Skrevet 28. mai 2012 #10 Skrevet 28. mai 2012 Men jenta er jo ett halvt år, kan ikke far få ha henne på samvær siden det betyr så mye for ham? Det trenger jo ikke være så mange timer, men såpass at han får ett forhold til henne. Du må ikke bare se ditt eget synspunkt her.
Anonym bruker Skrevet 28. mai 2012 #11 Skrevet 28. mai 2012 Hvis han bruker/har brukt narkotika i nyere tid, kan du bruke dette mot han. Og hvis han krever å ha henne alene uten samvær for å bli kjent først, må han bare kreve, men det vil se dårlig ut i en rettsak. Ta kontakt med familien hans, si at de er hjertlig velkomne, og at siden han ikke møter opp så håper du noen andre fra datteren dins familie vil komme. Og at du ønsker at hun skal bli kjent med de. Du kan også legge til hvis de spør at du vil at hun skal bli kjent med sin far, men at du må sette barnet først.
SameSara Skrevet 28. mai 2012 #12 Skrevet 28. mai 2012 Men jenta er jo ett halvt år, kan ikke far få ha henne på samvær siden det betyr så mye for ham? Det trenger jo ikke være så mange timer, men såpass at han får ett forhold til henne. Du må ikke bare se ditt eget synspunkt her. Ville du sendt barnet ditt på samvær med en narkoman mann som barnet ikke kjenner? Hvem ville du tatt hensyn til? Den narkomane mannen eller barnet?
Anonym bruker Skrevet 28. mai 2012 #13 Skrevet 28. mai 2012 Jeg klarer ikke å la være å henge meg opp i en ting her. Stemmer det virkelig at familievernkontoret holdt med barnefar i denne saken??? Hvordan i huleste går det an?
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2012 #14 Skrevet 29. mai 2012 Jeg klarer ikke å la være å henge meg opp i en ting her. Stemmer det virkelig at familievernkontoret holdt med barnefar i denne saken??? Hvordan i huleste går det an? Ja, lurer jeg også ennå på. Når jeg påpekte at far måtte ha tilvenning med baby før han kunne ha ett eventuelt alene-samvær, påpekte saksbehandleren at det var nå ikke nødvendig, for de måtte jo bli kjent en eller annen gang.. Høyst merkverdig. Sendte en klage på denne saksbehandleren da, så forhåpentligvis har noen tatt en prat med ham. HI
Anonym bruker Skrevet 29. mai 2012 #15 Skrevet 29. mai 2012 Jeg klarer ikke å la være å henge meg opp i en ting her. Stemmer det virkelig at familievernkontoret holdt med barnefar i denne saken??? Hvordan i huleste går det an? Ja, lurer jeg også ennå på. Når jeg påpekte at far måtte ha tilvenning med baby før han kunne ha ett eventuelt alene-samvær, påpekte saksbehandleren at det var nå ikke nødvendig, for de måtte jo bli kjent en eller annen gang.. Høyst merkverdig. Sendte en klage på denne saksbehandleren da, så forhåpentligvis har noen tatt en prat med ham. HI Huff, så oppgitt jeg blir. Dette tar alt mot fra meg... Du gir jo ikke barnet ditt til en hvilken som helst fremmed. Når barnet er så lite, så er det jo akkurat det han er. Nei og nei... Håper at noen banker litt vett i denne saksbehandleren altså. Og deg kan jeg bare ønske lykke til... Håper dåpen blir minneverdig for dere uansett hvem som kommer/ikke kommer. Klem
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå