Gå til innhold

Hageide


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå er det slik at alle skal ha presenning og bark på bedene sine, men den barken forsvinner litt etter hvert. Særlig hvis bedet ligger i en skråning.

 

I dag så jeg trepinner til golfballer på Biltema, dvs pinner som man setter ned i jorda og legger golfballen på toppen. De har en utvidelse på toppen. Tenker å bruke slike til å feste presenningen med, i stedet for å legge bark oppå.

Dum ide? Vet selvfølgelig at de vil råtne etter noen år, men det vil ikke skje med det første heller. Et annet alternativ er å legge noen steiner på presenningen, eller rett og slett bruke teltplugger.

Videoannonse
Annonse
Gjest sug lut
Skrevet

Men da skal du jo se på den stygge presenningen?

Skrevet

Eh ja, men det går an å dele den opp også å bruke den på smalere steder... Presenningen er dessuten svart og minner om svart jord. Går dessuten ofte forbi barkkledde bed der barken har falt av, og man ser rett på presenningen flere steder.

Skrevet

Barken er ikke der for å holde duken på plass men forå sjule den.

 

Dersom du bare vil feste duken så har de noe til dette formålet på plantasjen ihvertfall. Streng som er bøyd som en opp-ned U

Skrevet

Skjule den ja...

Gjest sug lut
Skrevet

Presenning minner bare om presenning og er stygt. Plant tett eller luk ofte.

Skrevet

Hadde ikke tenkt på at Plantasjen kunne ha bøyler for å feste presenninger. Men det vet jeg nå...

Skrevet

Hva med å legge fiberduk under bedet? Blir jo mye mindre ugress da? Enig med Sug Lut, presenning er stygt :P

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...