Anonym bruker Skrevet 23. mai 2012 #1 Skrevet 23. mai 2012 I dag er det 25 grader og sol. Jeg har en baby på 5 mnd, og skulle gjerne tatt en trilletur. Men jeg skjønner ikke hva jeg skal gjøre for at babyen ikke skal få sol på seg. ikke kan jeg dekke den med dyna, for det er for varmt. Teppet sparker den av seg. Og uansett om ungen skulle sovne, slik at teppet skulle få ligge i fred, så hvordan kan jeg dekke til slik at fjeset ikke får sol? Det er ikke bare å snu vogna fra sola heller i en fei, har brio go, så hele bagen må av, med baby oppi, for å få snudd den. Herregud, alt som skal lage problemer... Hvordan løser dere dette? helst uten å kjøpe dyre barnevogn-ting.
Cornelianelia Skrevet 23. mai 2012 #4 Skrevet 23. mai 2012 Kom deg ut i sommerdagen. Dette går helt fint. Men det er riktig at babyer ikke skal utsettes for skarp sol, men det er ingen krise om en solstråle eller tre treffer ansiktet. Trekk kalesjen litt ned, så skygger den bra. Evt kan du henge et helseteppe oppå kalesjen slik at det henger litt ned foran og lager skygge (mener altså ikke å tette igjen åpningen, bare å bruke den som en slags markise). Blir dette kronglete, finnes det parasoller til å feste på vogna. Anbefales veldig hvis du skulle finne på å reise sydover med ungene etterhvert.
It's all about me Skrevet 23. mai 2012 #5 Skrevet 23. mai 2012 For det første ikke kle for mye. Mine har ligget mye i kun kortermet body og ingenting mer. For å skygge for sola kan du kjøpe parasoll til vogna eller som meg bruke helseteppe. MEN dekker selvfølgelig ikke åpningen. Jeg la litt av teppet over kalesjen og litt over håndtaket slik at det lagde en liten vegg der sola kom inn. Altså åpningen ble ikke dekke overhode, solen ble bare stengt ute.
Gjest Juliea+gullet07.03.11 Skrevet 23. mai 2012 #6 Skrevet 23. mai 2012 Kjøp soltrekk til vognen om du er redd for sol. Jeg har brio Go vet ikke om den er lik happy, men om hun sover med kalesjen Fremme får hun ikke sol i fjeset. Når hun sitter får hun sol på Seg, men med solhatt og krem er det ingen krise.
Cornelianelia Skrevet 23. mai 2012 #7 Skrevet 23. mai 2012 Og hvis du virkelig vil nyte livet, setter du vogna i skyggen og lar babyen sove der, mens du selv legger deg i sola og priser sommeren:-)
Cimorene Skrevet 23. mai 2012 #8 Skrevet 23. mai 2012 Sånn liten paraply som man fester på vogna funker bra. Jeg har en liten helt tynn gulpeklut jeg fester på kalesjen, men bare slik at den dekker for sola, ikke over hele åpningen altså. Funker også å bare dra vogna etter deg, men det er slitsomt i lengden
Maybeline Skrevet 23. mai 2012 #9 Skrevet 23. mai 2012 Jeg har også brio happy. Og jeg snur bare hele vogna mens jeg går etter hvor solen er. Er jo kjempelett det.
<3 mine søte små<3 Skrevet 23. mai 2012 #11 Skrevet 23. mai 2012 har i dag vert ute på trilletur bort til butikken babyen smurte jeg inn med solfaktor 30. på kroppen hadde hun en tynn kjole og en liten truse oppå bleia. for å skygge for sola tok jeg et av mine tynne sjal og dekket til halve delen av vogna( fra styre til kalesjen) hadde et tynt teppe, men det er så varmt så hun låg fornøyd og blid å sparkert med bare føtter:) på hode hadde hun en caps.
kamik Skrevet 23. mai 2012 #12 Skrevet 23. mai 2012 Jeg kjøpte solskjerm fra Lilleprinsen.no. Veldig bra! Fra Teutonia, men tror kanskje den funker på andre vogner også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå