Gå til innhold

Barnevernet i søkelyset igjen


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Igjen? Dette er gammelt nytt fra begynnelsen av 90-tallet

Skrevet

ingen skal bruke tortur.

men synest det er litt tåpelig å dra frem alt det som BV gjør galt.

Er som oftes det som komme media til syne.

hva med de sjelene som BV redder da?

Skrevet

Åja, redder de noen ogsÅ? Det visste jeg sannelig ikke..

Skrevet

I utgangspunktet er ideen god, men de overdrev noe sinnssykt, da...

Folk bør få sove om natta.

Og det å isolere en ungdom som nettopp er blitt tatt ut av hjemmet sitt, eller tvinge vedkommende til å vaske gulvet med tannbørste... Nei, det høres helt sinnssykt ut. Dette viser at barnevernsarbeidere ikke automatisk har empati.

Skrevet

Der er faktisk en del galt med barnevernet. Eller egentlig deres regelverk, som de må jobbe utfra.

 

Jeg har hatt og har mye med dem å gjøre som bruker, og ser mer og mer feilene de har i sitt regelverk. Og de er mange Jeg har ikke fått hjelpen jeg virkelig har bedt om, men heller en suppe av hva de har å tilby om de orker og kan.

 

Har nå ikke lest linken i hovedinnlegget, men snakker kun utfra egen erfaring.

Skrevet

Jeg var på en slik barnevernsinstutisjon. Ble isolert ved annkomst i et døgn. Dette var fordi at enkelte av ungdommene var ruset ved annkomst. De stakk ofte av og ble hentet inn av politi, og var som regel ruset da også.

De ble også sjermet pga hensyn til de andre ungdommene.

Jeg ble sendt på tur med marinejeger. En helvetes tur, men jeg hadde godt av det. Skrubbet gulv med tannbørste har jeg også....Jeg har aldri lidd noe av den grunn. For min del var dettte med på å endre livet mitt til noe positivt.

Skrevet

Det er mye galt i barnevernstjenesten.

Skrevet

Det er mye galt i barnevernstjenesten.

 

Mye, og mer, galt i barnas fremste barnevern også: Hos foreldrene i hjemmet

Skrevet

Jeg ble reddet av barnevernet, er utrolig glad for at de var der når jeg trengte det :) hadde de ikke kommet å fjernet meg fra hjemmet mitt, hadde jeg enten vært død eller en selvkadende rusmisbruker i dag.. og de andre jeg bodde sammen med på barne og ungdsomshjemmet var også glade for det barnevernet hadde hjulpet de med. Alle hadde grusomme historier om barndommen, og alle forstod når de ble litt eldre at det å bli fjernet var det beste for dem.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...