Anonym bruker Skrevet 13. mai 2012 #1 Skrevet 13. mai 2012 Definiasjonen på bunadsko er jo slike lage med eller uten litthæl, og en spenne med noe sølvmønstret greie på. Men fra gammelt av hører ikke disse skoene til min bunad. Det gjør derimot noen litt høie støvlettsko med snøring i front. Skikkelig stilige. Risikerer jeg å få bunadspolitiet på nakken om jeg går med disse ? Det er jo ikke bunadssko slik dere definerer det, og det er jo nesten ingen som vet at disse opprinnelig hører til min bunad. Hva sier dere ?
Gjest Ziva Skrevet 13. mai 2012 #2 Skrevet 13. mai 2012 Så lenge du ikke går i crocs så bryr det meg midt i ryggen
Anonym bruker Skrevet 13. mai 2012 #3 Skrevet 13. mai 2012 Definiasjonen på bunadsko er jo slike lage med eller uten litthæl, og en spenne med noe sølvmønstret greie på. Men fra gammelt av hører ikke disse skoene til min bunad. Det gjør derimot noen litt høie støvlettsko med snøring i front. Skikkelig stilige. Risikerer jeg å få bunadspolitiet på nakken om jeg går med disse ? Det er jo ikke bunadssko slik dere definerer det, og det er jo nesten ingen som vet at disse opprinnelig hører til min bunad. Hva sier dere ? Snørestøvler er helt akseptert som skotøy til bunad!
Anonym bruker Skrevet 13. mai 2012 #4 Skrevet 13. mai 2012 Hvis det er de som egentlig hører til er det jo helt supert å bruke de!
Anonym bruker Skrevet 13. mai 2012 #5 Skrevet 13. mai 2012 Hvis det er de som egentlig hører til er det jo helt supert å bruke de! Klassiske bunadsko, pampusser og snørestøvletter er alle godkjente, alt etter hvilket område og hvilken epoke din bunad tilhører. Du vet tydeligvis selv at din bunad tilhører et område og en epoke der snørestøvletter er viktig, så kjør på. Ekte bunadspoliti/bunadsentusiaster vil gjenkjenne dette og tenke at du er heldig som har råd til dem, og flink som har skjønt at de er riktige, bedrevitende liksombunaspoliti (som det er mange av her inne , vil sikkert ikke skjønne bæret, og tenke at du er rar - men det erjo deres problem :-)
Anonym bruker Skrevet 13. mai 2012 #6 Skrevet 13. mai 2012 1500kr på husfliden.no så har du snøresko til bunaden din...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå