Gå til innhold

Hvor får jeg kjøpt deilig helseteppe?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Synes alle er så harde med store hull som kan revne eller fort bli større. Heller ikke noen finer farger.. Noen som har sett noen fine noe sted?

THanks

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kid eller princess. Hiv de i tørketrommelen så blir de myke.

Gjest peacock
Skrevet

Jeg har strikket et morsigne helseteppe på skrå i drops babyalpakkesilke - det er så utrolig mykt og fint! Om du orker er det virkelig verdt det - vi bruker det hele tiden! Deilig varmt når det brettes litt sammen, temperaturregulerende, og hullete så det også kan brukes på sommeren. Bare rettstrikk frem og tilbake, så det er ikke vanskelig! Strikkede av 6 nøster (begynn å ta inn når du har strikket opp knapt tre nøster) og det ble ca 1x1 meter.

 

 

Babyteppe med hullrad

Strikket på skrå:

 

Legg opp 3 m på p. nr. 6, øk 1 m på hver p til du har 6 m. Så strikker du 3 m. 1 kast i begynnelsen av hver p. Strikk slik til du har brukt en bunt (ca 125g til lite teppe, eller 200g til stort teppe). Felling: Strikk 3m. 1 kast 3 m. sammen i begynnelsen av hver p. Når du har 6m igjen feller du 1 m per. p til 3 m. igjen. Fell av.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...