Supersnusken Skrevet 7. mai 2012 #1 Skrevet 7. mai 2012 Lurer på om jeg har vært for lite flink til å øve. Leser at mini på 11 mnd burde kunne flere ord, peking mm som hun ikke kan. Øver egentlig veldig lite, bare leker vi, lar henne styre. Øver dere mye? Tror i alle fall vi må starte å øve på mamma, jeg vil så gjerne høre det snart!
Gjest yrild Skrevet 7. mai 2012 #2 Skrevet 7. mai 2012 Ikke stress :-) Bare lek og kos deg. Barn lærer i sitt eget tempo :-)
Valiana Skrevet 7. mai 2012 #3 Skrevet 7. mai 2012 Ingen grunn å stresse, helt normalt at de ikke snakker/har mange ord ennå ! Har selv en jente på 12,5 mnd, og snakke gjør hun ikke - annet enn mamama, og bapapa. Peke har hun såvidt begynt å gjøre først de siste dagene, når vi ser i pekebok (men mer klæsjing enn peking.). Hun har vært ganske tidlig ute motorisk da (ikke ekstremt). Etter hva jeg har lest meg til her inne, så ser det ut som det ofte er slik at barnet "fokuserer" på et område om gangen, er de tidlig ute motorisk, bruker de gjerne litt lengre tid på ordene, og omvendt. Kos deg med barnet du, les veldig gjerne bøker og fortell hva ting heter. Men ikke stress med at det ikke er ord der ennå!
Mikkemafian Skrevet 7. mai 2012 #4 Skrevet 7. mai 2012 Jeg stresset litt med førstemann. Leste på nettet at de egentlig skulle kunne 20 ord og begynne å sette sammen 2-ords setninger ved 18 mnds alder. Min lille kunne si mamma og pappa. Da stresset jeg litt, men i løpet av det neste halve året løsnet det totalt, og da hun var 2 år, snakket hun nesten rent! Vi øver ikke, men jeg snakker mye med alle 3, og repeterer mye hva ting heter.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå