Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #1 Skrevet 6. mai 2012 Datteren min ble konfirmert i går. Bunad fikk hun av bestemoren, så vi sparte MYE akkurat der. Snakket med min eks, og han lurte på om han skulle kjøpe ny PC i gave. Sa det kanskje var litt bortkastet siden hun fikk ny for under 2 år siden. Så vurderte han å sette penger i fond for henne. Uansett vi gav penger og noen aksjer. Og av faren fikk hun ingenting. Ikke så mye som et kort. Ble litt skuffet, og det ble nok datteren vår også. Trengte jo ikke være noen dyr gave. Er jo tanken som teller. Han burde iallfall sagt at hun kun fikk selskapet. Bare jeg som er teit?
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #2 Skrevet 6. mai 2012 Datteren min ble konfirmert i går. Bunad fikk hun av bestemoren, så vi sparte MYE akkurat der. Snakket med min eks, og han lurte på om han skulle kjøpe ny PC i gave. Sa det kanskje var litt bortkastet siden hun fikk ny for under 2 år siden. Så vurderte han å sette penger i fond for henne. Uansett vi gav penger og noen aksjer. Og av faren fikk hun ingenting. Ikke så mye som et kort. Ble litt skuffet, og det ble nok datteren vår også. Trengte jo ikke være noen dyr gave. Er jo tanken som teller. Han burde iallfall sagt at hun kun fikk selskapet. Bare jeg som er teit? Dårlig gjort. Er jo som du sier, tanken som teller.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #3 Skrevet 6. mai 2012 Synes også han burde ordnet noe. å opprette en sparekonto feks. og trekke en 100 lapp i mnd. Over tid blir jo slikt penger...
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #4 Skrevet 6. mai 2012 Synes også han burde ordnet noe. å opprette en sparekonto feks. og trekke en 100 lapp i mnd. Over tid blir jo slikt penger... Enig med hun over. Fikk hun ikke et kort engang??
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #5 Skrevet 6. mai 2012 Datteren min ble konfirmert i går. Bunad fikk hun av bestemoren, så vi sparte MYE akkurat der. Snakket med min eks, og han lurte på om han skulle kjøpe ny PC i gave. Sa det kanskje var litt bortkastet siden hun fikk ny for under 2 år siden. Så vurderte han å sette penger i fond for henne. Uansett vi gav penger og noen aksjer. Og av faren fikk hun ingenting. Ikke så mye som et kort. Ble litt skuffet, og det ble nok datteren vår også. Trengte jo ikke være noen dyr gave. Er jo tanken som teller. Han burde iallfall sagt at hun kun fikk selskapet. Bare jeg som er teit? Han har ikke opprettet en fondkonto du ikke vet om da? Og hva har gaven fra dine foreldre å gjøre med det andre? Er ikke vanlig å skulle forvente en bunad i gave.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #6 Skrevet 6. mai 2012 "at hun kun fikk selskapet". Atlså: Betalte faren din for hele konfirmasjonsselskapet? Eller har jeg misforstått?
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #7 Skrevet 6. mai 2012 "at hun kun fikk selskapet". Atlså: Betalte faren din for hele konfirmasjonsselskapet? Eller har jeg misforstått? Mente faren til datteren din.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #8 Skrevet 6. mai 2012 Datteren min ble konfirmert i går. Bunad fikk hun av bestemoren, så vi sparte MYE akkurat der. Snakket med min eks, og han lurte på om han skulle kjøpe ny PC i gave. Sa det kanskje var litt bortkastet siden hun fikk ny for under 2 år siden. Så vurderte han å sette penger i fond for henne. Uansett vi gav penger og noen aksjer. Og av faren fikk hun ingenting. Ikke så mye som et kort. Ble litt skuffet, og det ble nok datteren vår også. Trengte jo ikke være noen dyr gave. Er jo tanken som teller. Han burde iallfall sagt at hun kun fikk selskapet. Bare jeg som er teit? Han har ikke opprettet en fondkonto du ikke vet om da? Og hva har gaven fra dine foreldre å gjøre med det andre? Er ikke vanlig å skulle forvente en bunad i gave. Nei, han har ikke opprettet noen konto til henne. Her vi bor har absolutt alle jentene bunad til konfirmasjonen. Gjorde tidlig avtale om han også skulle få, og vi skulle dele på utgiftene. Derfor har vi begge "spart" en stor utgift.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #9 Skrevet 6. mai 2012 Datteren min ble konfirmert i går. Bunad fikk hun av bestemoren, så vi sparte MYE akkurat der. Snakket med min eks, og han lurte på om han skulle kjøpe ny PC i gave. Sa det kanskje var litt bortkastet siden hun fikk ny for under 2 år siden. Så vurderte han å sette penger i fond for henne. Uansett vi gav penger og noen aksjer. Og av faren fikk hun ingenting. Ikke så mye som et kort. Ble litt skuffet, og det ble nok datteren vår også. Trengte jo ikke være noen dyr gave. Er jo tanken som teller. Han burde iallfall sagt at hun kun fikk selskapet. Bare jeg som er teit? Han har ikke opprettet en fondkonto du ikke vet om da? Og hva har gaven fra dine foreldre å gjøre med det andre? Er ikke vanlig å skulle forvente en bunad i gave. Nei, han har ikke opprettet noen konto til henne. Her vi bor har absolutt alle jentene bunad til konfirmasjonen. Gjorde tidlig avtale om han også skulle få, og vi skulle dele på utgiftene. Derfor har vi begge "spart" en stor utgift.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #10 Skrevet 6. mai 2012 Nei, han betalte halvparten av selskapet. Jeg betalte resten.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #11 Skrevet 6. mai 2012 Nei, han betalte halvparten av selskapet. Jeg betalte resten. Ok, det vanlige er jo at begge foreldre spleiser på både selskap og gave til konfirmanten. Så han er kjip, ja.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #12 Skrevet 6. mai 2012 Nei, han betalte halvparten av selskapet. Jeg betalte resten. Ok, det vanlige er jo at begge foreldre spleiser på både selskap og gave til konfirmanten. Så han er kjip, ja. Ja, det synes jeg også. Er jeg som har organisert absolutt alt. Blir sikkert kjempe sur når han må betale det han skylder meg. (jeg som har lagt ut for alt) Jaja, ikke noe å gjøre med. Datteren min hadde uansett en fin dag. Var kjempe glad for alle gaver og koselige kort.
Løvinna30 Skrevet 6. mai 2012 #13 Skrevet 6. mai 2012 Du.. Jeg så på Luksusfellen for en stund siden der en fyr ville spare penger til konf-gave til dattern som skulle konfimeres nå rundt disse tider. Ekke han da? Kanskje han ikke har penger til gave? Kanskje han er ute å kjører? Dårlig gjort, det er tanken som teller. Bedre å gi noe, enn ingen ting.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2012 #14 Skrevet 6. mai 2012 Du.. Jeg så på Luksusfellen for en stund siden der en fyr ville spare penger til konf-gave til dattern som skulle konfimeres nå rundt disse tider. Ekke han da? Kanskje han ikke har penger til gave? Kanskje han er ute å kjører? Dårlig gjort, det er tanken som teller. Bedre å gi noe, enn ingen ting. Hehe, nei var nok ikke han Et kort burde han vel uansett ha råd til..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå