År og dag Skrevet 4. mai 2012 #1 Skrevet 4. mai 2012 å ta solarium på sånne ubemannede solsenter. Skal snart til Kreta, og siden jeg i tillegg til blek er passe lunken og full av strekkmerker, så tenkte jeg ta et par soltimer. Men tør rett og slett ikke, sist jeg var i et solarium er 5 år siden, og da var jeg livredd hele tiden. Fantaserte om at det kommer inn noen skumle menn som både slår, voldtatt og dreper. Følte meg naken og forsvarsløs. Har ikke funnet betjent solstudio her jeg bor. Ja, ja, ikke den verste angsten man kan ha, akkurat. Hva er du redd for? Andre med solariumsangst der ute?
Anonym bruker Skrevet 4. mai 2012 #3 Skrevet 4. mai 2012 Synes ikke det er så rart. Det har vært tilfeller av voldtekter i solstudioer. Her i bye er det dessuten et problem at prostituerte bruker dem som "arbeidsrom". Du har ikke en venninne som kan bli med deg og vente utenfor, da?
Tigerpote Skrevet 4. mai 2012 #4 Skrevet 4. mai 2012 Ja, jeg hadde heller ikke villet ta solarium et slikt sted Jeg har faktisk sluttet å ta solarium uansett. Velger selvbruning istedet, mere hudvennlig
Anonym bruker Skrevet 4. mai 2012 #5 Skrevet 4. mai 2012 er litt redd jeg også... Radio og vifte gjør at man ikke hører så mye der inne heller.... Hørt om mange episoder både med stjeling og voldtekt.... Så det er ikke rart man blir redd!!!
Anonym bruker Skrevet 4. mai 2012 #6 Skrevet 4. mai 2012 Treningssenter i nærheten kanskje? De har ofte solarium, og er gjerne betjente.
År og dag Skrevet 4. mai 2012 Forfatter #7 Skrevet 4. mai 2012 Googlet voldtekt og solarium, og plutselig virker ikke angsten min så ubegrunnet. Noen som har en god selvbruningskrem å anbefale?
Anonym bruker Skrevet 4. mai 2012 #8 Skrevet 4. mai 2012 Jeg er også redd de få gangene jeg har vært der. Men har aldri sett i avisen her at det har vært no volds tilfeller.
2 hjertegull :) Skrevet 4. mai 2012 #9 Skrevet 4. mai 2012 Selvbruningskremer gir ikke grunnlaget som det er greit å ha før man drar til syden. Man ser selvfølgelig litt bedre ut når man skal kle seg i badedrakt eller bikini, men jeg ville tatt litt solarium før sydentur for å få litt grunnlag. Helt enig i at selvbruning er mer hudvennlig, så ellers er sikkert det det beste, men akkurat før en sydentur ville jeg tatt solarium. Godt forslag å sjekke om noe treningstudio i nærheten har solarium God tur forresten
Anonym bruker Skrevet 4. mai 2012 #10 Skrevet 4. mai 2012 Ta sol på treningssenter, du trenger ikke være medlem, bare betale for solariet som vanlig:-) Jeg synes selvbruning er veldig stress. Hvis man bare har antydning til tørr hud blir det skjoldete og stygt. Og det er umulig å få det fint og jevnt på ryggen, ansiktet blir rart+++ Det aller beste er vel å benytte seg av det fine været, slå opp solsenga i hagen og slapp av med en god bok:-)
Anonym bruker Skrevet 4. mai 2012 #12 Skrevet 4. mai 2012 Snakk om I-landsproblem! Å være redd for Å bli overfalt?
Anonym bruker Skrevet 4. mai 2012 #13 Skrevet 4. mai 2012 Selvbruningskremer gir ikke grunnlaget som det er greit å ha før man drar til syden. Man ser selvfølgelig litt bedre ut når man skal kle seg i badedrakt eller bikini, men jeg ville tatt litt solarium før sydentur for å få litt grunnlag. Helt enig i at selvbruning er mer hudvennlig, så ellers er sikkert det det beste, men akkurat før en sydentur ville jeg tatt solarium. Godt forslag å sjekke om noe treningstudio i nærheten har solarium God tur forresten Solarium gir også falsk trygghet og man tror man har mye bedre undelag enn man har. Du har mest farge, men ikke så godt underlag i forhold til å ikke bli brent. Men det hjelper kanskje noe mer enn krem, altså. Jeg vet ikke.
LittLykkelig Skrevet 4. mai 2012 #14 Skrevet 4. mai 2012 Tenker det samme jeg åsså.. Men bruker å trøste meg med at siden jeg både er bleik, usminka og lubben så er det sikkert ikke noen som ønsker å voldta meg Nei huff, dårlig spøk. Jo det kan sikkert skje. Men de er vel videoovervåket? Og jeg velger sjelden de solene som står lengst inne i lokalet..
Anonym bruker Skrevet 4. mai 2012 #15 Skrevet 4. mai 2012 Er det ingen du stoler på som du kan ta med deg da? Selv har jeg angst for å at jeg ikke skal få åpnet igjen, sliter med klaustrofobi, så har alltid med meg samboeren min som sitter på en stol der inne sammen med meg.
Anonym bruker Skrevet 4. mai 2012 #16 Skrevet 4. mai 2012 Hehe, før var jeg ung og blakk så da var jeg redd for å bli overfalt og voldtatt - nå er jeg ikke ung lenger, og ikke så blakk heller, så nå er jeg mer redd for at noen skal stjele lommeboka... ;-)
År og dag Skrevet 7. mai 2012 Forfatter #18 Skrevet 7. mai 2012 Enig i at dette ikke er livets største problem.... ønsker bare å føle meg litt bedre når jeg tar på bikinien. Uansett om det blir solarium eller selvbruning, så skal jeg smøre meg med høy solfaktor. He, he, takk for tipset om å gå ut i hagen med ei god bok. Men det er lite effekt når det sludder her, i tillegg til iskald vind og temperatur rett over null grader. Er en grunn til at vi ønsker oss litt sol og varme!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå