Gå til innhold

Kunsten å kose seg..


Anbefalte innlegg

Skrevet

"Det må vær lov å kose seg", sier folk, og trykker i seg en hel plate med sjokolade, 1/2 liter cola og en halv pose potetgull. Eller en halv kake, dersom det er å foretrekke. Og alle er hjertens enig i at "litt kos må være lov". Jeg også. Jeg har levd etter denne vrangforestillingen i flere år enn jeg liker å innrømme.

 

Men hva er egenlig kos med å bevisstløst og tankeløst slafse i seg godteri til man enten blir fysisk kvalm, eller blir kvalm av tanken på hva man nettopp har gjort. Du smaker på første biten, og så går det fortere og fortere helt til du ikke engang tygger ferdig før neste bit er i munnen.

 

Jeg synes fremdeles det er lov å kose seg! Det er lov å spise mat som vekker positive følelser og gode minner. Men jeg skal i hver fall prøve å nyte hver munnfull, når jeg først koser meg, mener jeg.

 

Jeg koser meg faktisk mer med en bitteliten kakebit på kafe, der jeg prøver å få den til å vare så lenge som mulig, enn hjemme, der 4 stykker går ned på høykant.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg koser meg også masse,-men det har ikke noe med godteri å gjøre...;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...