Gå til innhold

Netopp født og vil bli gravid på nytt!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg fødte sønnen min for snart 3 uker siden, og jeg kjenner at jeg har veldig lyst til å bli gravid med nr 2.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sånn hadde jeg det sist jeg fødte også, men lurer på om det ikke er noen hormoner med i bildet her...som "lurer" en til å tro at dette er en god idé... Vet ikke altså, men har begynt å forberede meg på at det blir sånn etter kommende fødsel også. Her vil ikke mannen ha flere, men jeg kommer nok til å kjenne veldig på den følelsen...

Skrevet

Ville ventet definitivt. Jeg ble gravid etter 9 mnder, og det var nok litt for tidlig, fra 0 problemer i svangerskap 1, til bekkenløsning,store ryggsmerter, OG fostervannslekkasje i uke 16 nå!

Du bør konsentrere deg fult og helt om den lille. De 3 første mndene nå var også mye verre, klarte ikke ta meg av gutten min slik jeg burde så måtte ha hjelp.

Desuten bør du jo prøve å amme lengst mulig. Jeg må slutte nå fordi jeg får sammentrekninger i livmor når han ammer som kan føre til fortidlig fødsel.

Kroppen din trenger å hvile seg og restituere seg rett og slett.

Og den lille fortjener å ha deg 100% konsentrert om seg i vertfall 1 år!!!

Skrevet

Jeg følte det også veldig sånn, og er enig med hun over her som sier at hormoner har noe med saken å gjøre. Den akutte trangen til å få ny baby Nå! Med en gang! gikk over i løpet av noen uker, og da hun var fire måneder gammel fikk jeg helt panikk når mensen var et par dager forsinket, og tenkte omtrent at en ny graviditet da var det verste som kunne skje. Så vær forberedt på at det kan forandre seg..

 

Og jeg ville absolutt ha ventet hvis jeg var deg. Det er en ting å tenke seg at det går bra med en til så lenge man har en bitteliten baby som bare spiser og sover og blir der man har lagt den fra seg, men når man har en unge på ti-tolv måneder som krever all oppmerksomheten din i våkentiden, og konstant må passes på og aktiviseres, føles det gjerne litt annerledes.. Hvis du nyter å ha en nyfødt nå, tenk på hvor lite tid og anledning du får til å gi nestemann den samme oppmerksomheten hvis du har en krevende og sjalu ettåring i tillegg.

I tillegg er det et godt poeng at kroppen din burde få tid til å komme seg igjen, en graviditet og fødsel er en stor belastning.

Skrevet

Jeg har 2 tette og kan ikke se problemene som de andre påpeker.

Kroppen har eggeløsning når den er klar igjen til å få en til.

 

For veldig mange er graviditet en sykdom eller en så stor altoppslukende ting at de er helt ødelagt etterpå. Og trenger god tid på å komme seg, men dette er inviduelt.

Veldig mange går jo sykemeldt hele svangerskapet også fordi de føler det er et mirakel de er igjennom og klarer faktisk ikke se at alle vi er født av en gravid mor.

 

Så om du føler deg klar og kroppen din er klar så har tette søsken veldig mye glede av hverandre. Mine to tette er skolebarn og vil forsatt ikke ha vært sitt rom.

 

Eneste ulempe var at jeg kastet opp som gal av amming, når jeg var gravid med den andre. Så ammingen var en plage, men babyen fikk ammet til lillebror ble født, sluttet et par uker før men da var babyen blitt over året.

Skrevet

Jeg fødte sønnen min for snart 3 uker siden, og jeg kjenner at jeg har veldig lyst til å bli gravid med nr 2.

Er du også en av de som har jentedrøm som du ikke klarer å bli kvitt av??
Skrevet

Har hatt det slik med alle mine 3 siste;) Men har allikevel ventet 1 år med å bli gravid. Da har det blitt ca 2 år mellom hver av dem. Det har gått helt fint:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...