Eliane Skrevet 17. april 2012 #2 Skrevet 17. april 2012 Det er noe av det værste jeg ser! Hva i alle dager skal det være godt for? Fytti grisen så kvalmt! Og små barn som blir rundsleika av bikkjer,nei vettu hva! Kvalmt!
Anonym bruker Skrevet 17. april 2012 #3 Skrevet 17. april 2012 Ja det er litt ekkkelt med tanke på at de slikker seg selv og andre hunder bak..og de har nesa si nede i bakken ute.De spiser all mulig dritt også.Jeg blir litt uvel av tanken.. Var på besøk hos et eldre par med fuglehund.De var så søte og hadde laget en stooor marsipankake.Plutselig tar mannen masse kake i munnen som han lar hunden slikke opp fra munnen.De rett og slett klina..mens den slafset i seg kake.Fyttigrisen..
Anonym bruker Skrevet 17. april 2012 #4 Skrevet 17. april 2012 Jeg gjør det gjerne selv. Men jeg har en liten hund som ikke sikler. Synes det er ekkelt med hunder som sikler.
Anonym bruker Skrevet 17. april 2012 #5 Skrevet 17. april 2012 Ja, det er kvalmt, noe av det værste jeg også ser!
Anonym bruker Skrevet 17. april 2012 #7 Skrevet 17. april 2012 Ja det er sikkert koselig,og jeg elsker dyr.Men...seriøst folkens.Hva med bakterier? innvollsorm osv.Det er sykt uhygenisk. En hund jeg vet om spiste gjerne avføring og oppkast etter andre hunder.Og så kom eieren og nusset han senere på kvelden. Grøøsss
moota m storebror&lillebror Skrevet 17. april 2012 #8 Skrevet 17. april 2012 Jeg synes det er ekkelt!
*bolla pinnsvin* Skrevet 17. april 2012 #9 Skrevet 17. april 2012 Med tanke på at den tunga befinner seg relativt ofte oppi anus til hunden eller andre koselige steder, så vil jeg si det er en smule ekkelt. Men hver sin lyst..
Anonym bruker Skrevet 17. april 2012 #12 Skrevet 17. april 2012 Usj. JA. De sleiker seg i ræven og på alt mulig...
Fru.Vestavind Skrevet 17. april 2012 #13 Skrevet 17. april 2012 Personleg synst eg det er ekkelt, og lar ikkje hundar sleike meg i fjeset i det heile tatt. Kva andre gjer er meg klinkande likegyldig, så lenge dei ikkje "lærer opp" hunden til at det er lov å gjere slik på alle. Om hunden til bror min hadde begynt å sleike barna mine i fjeset/på munnen f.eks., trur eg det hadde blitt nokså månelyst.. Greit nok at hundemunnen ikkje er spesielt meir skitten enn folk flest sine munnar (noko med bakteriefloraen som gjer det), men eg lar ikkje folk gå rundt å sleike barna mine/meg sjølv i fjeset/på munnen heller;) Så det har litt med intimgrense å gjere og.
Gjest Heartbroken Skrevet 17. april 2012 #14 Skrevet 17. april 2012 Det er skikkelig ekkelt uansett størrelse på hunden! Huff, jeg grøsser bare ved tanken. Utrolig ekkelt.....æsj!
Anonym bruker Skrevet 17. april 2012 #16 Skrevet 17. april 2012 Jeg gjør det gjerne, hva synes dere? JA, det er kvalmt!
Gjest Heartbroken Skrevet 17. april 2012 #17 Skrevet 17. april 2012 En ting til - hvorfor har du behov for å susse hunden din? Tror nok hunden selv setter mer pris på å bli klødd på magen eller bak øret enn å slikke deg i munnen... Og igjen - ææææææsj!
Gjest sommerfuggel i vinterland Skrevet 17. april 2012 #19 Skrevet 17. april 2012 Jeg ville ikke gjort det. Ikke når jeg vet hvordan de vasker seg selv........ grøss
Anonym bruker Skrevet 17. april 2012 #20 Skrevet 17. april 2012 Jeg susser hunden min... men ikke inni munnen da!!! herreggud... må tåle litt baskelusker.... det er jo ett familiemedlem!! Tenk på di som susser ungene sine som har snørr som renner ned i munnen osv og putter alskens drit i kjeften!!!
Gjest Mentha & Junior Skrevet 17. april 2012 #21 Skrevet 17. april 2012 Det er ikke stort mer bakterier i en hundemunn enn en menneskemunn, og hvem har ikke spist både kattemøkk, meitemarker og jord som liten? Når det er sagt så pleier ikke jeg heller å la hunder rundsleike meg i ansiktet selv om jeg definerer meg selv som en hundeperson. Men jeg hopper heller ikke to meter unna og skriker dersom det skulle skje at en tunge eller snute streifer meg i ansiktet eller på munnen.
TobiasFeb08+JulieOkt12 Skrevet 17. april 2012 #22 Skrevet 17. april 2012 Vi har hund, men kunne ikke falle meg inn! Skikkelig ekkelt! Sleiker seg både her og der, og spiser til og med bæsj om de får sjansen...
Anonym bruker Skrevet 17. april 2012 #23 Skrevet 17. april 2012 Menesker slikker også hverandre her og der. Og har hye mer bakterier i munnhulen. Og vi kysser jo hverandre. Litt hundesuss er nok ikke skadelig. Synes det er koselif å bli slikket i ansikktet, de gjør jo det for å vise hengivenhet. Hilsen TS
Netti*** Skrevet 17. april 2012 #24 Skrevet 17. april 2012 (endret) Har hund og de vil jo gjerne susse, men er ikke begeistret for det. Merkelig nok susser jeg gjerne kattene :-) er kanskje en grunn til at ingen av oss i huset er syke noen gang. Vi susser våre 4 fire-beinte en gang i blandt. I vinter har vi voksne nesten kranglet om å være hjemme hvis det har vært antydning til sykdom på en av barna:-) Endret 17. april 2012 av Netti***
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå