verdens heldigste mamma Skrevet 16. april 2012 #1 Skrevet 16. april 2012 Sist hadde de en del fint på HM, nå har jeg bare sett topper som har telt-fasong (buksene er fine), og Lindex har sluttet med mammatøy. Tips? Mange nettbutikker har bare kjedelige bomullsgensere eller t-skjorter. Vil gjerne ha fine topper og gjerne sommerkjoler. Og skjørt :-)
Anonym bruker Skrevet 16. april 2012 #2 Skrevet 16. april 2012 Jeg har kjøpt en mammabukse på HM, ellers så kjøper jeg ikke så mye mammaklær jeg da. Kanskje jeg skal invistere i noen mamma- t-shirts til sommeren. Ellers skal jeg spare meg de pengene og heller hamstre til den lille etter fødselen. Er min siste graviditet også. Om det var min første, så hadde jeg kanskje kjøpt noe fint, som jeg kunne lagret i kasse til evt neste svangerskap.. For min del har jeg kunnet bruke normale gensere med litt lengde helt til slutten. Bare gått opp en str..
Iselilja Skrevet 16. april 2012 #3 Skrevet 16. april 2012 Jeg har kjøpt endel på HM, men er veldig lite fornøyd med kvaliteten. Kanskje det bare er jeg som har vært uheldig. Denne gangen har jeg kjøpt masse på Den Kule Mage. Mye bedre kvalitet, og masse fint tøy (spes bukser)
optimist77 Skrevet 16. april 2012 #4 Skrevet 16. april 2012 Jeg har kjøpt klærne mine på H&M. Siden dette er min siste graviditet (ihvertfall etter planen..), så har jeg ikke invistert mere enn i ei ny bukse, samt to gensere denne gangen siden jeg hadde litt fra forrige gang Topper etc bruker jeg av det jeg har fra før, ihvertfall de i strech..hehe..Er 30+5 idag, så er snart "ferdig". Har heller invistert i klær sånn umiddelbart etter fødselen, sånn før kroppen er seg selv igjen
OssTre<3 Skrevet 16. april 2012 #5 Skrevet 16. april 2012 Syns H&M har veldig dårlig kvalitet på klærne sine, vertfall mammaklær, og syns ikke man finner service i det hele tatt. Skal jeg handle klær går jeg på mamashop i Bergen, hun som jobber der hjelper deg med alt du måtte trenge og har skikkelig peiling på alt fra bukser til ammebh. Ikke spesiellt dyrt er det heller
TurboPrinsessen:-) Skrevet 16. april 2012 #6 Skrevet 16. april 2012 Syns H&M har veldig dårlig kvalitet på klærne sine, vertfall mammaklær, og syns ikke man finner service i det hele tatt. Skal jeg handle klær går jeg på mamashop i Bergen, hun som jobber der hjelper deg med alt du måtte trenge og har skikkelig peiling på alt fra bukser til ammebh. Ikke spesiellt dyrt er det heller Er det mamahop som ligger under smørsbroen? Jeg var der forrige gang (under smørsbroen). Måtte ha noe til 17.mai ( hadde termin 31.juli) og endte opp med flere plagg og 4000kr fattigere. Kjøpte nok mer klær en jeg strengt tatt hadde bruk for så sent i sv.skapet, men tenkte jeg ville se ordentlig ut også i slutten av sv,skapet. Noe av det kan jeg kanskje bruke enda. Nå tenkte jeg å invistere litt mer i begynnelsen. Kjøpte mye fra HM sist, men det var fryktelig dårlig kvalitet. Sist fikk jeg sommerbarn så det holdt stort sett med en kjole og en lett jakke. Nå har jeg termin i slutten av november og må derfor ha litt varmere klær,,, håper bare jeg ikke får like mye vann/hevelse i kroppen som sist. Da kunne jeg ikke se tærne på slutten og gikk kun i åpne sandaler, eneste jeg kom i...
OssTre<3 Skrevet 16. april 2012 #7 Skrevet 16. april 2012 Syns H&M har veldig dårlig kvalitet på klærne sine, vertfall mammaklær, og syns ikke man finner service i det hele tatt. Skal jeg handle klær går jeg på mamashop i Bergen, hun som jobber der hjelper deg med alt du måtte trenge og har skikkelig peiling på alt fra bukser til ammebh. Ikke spesiellt dyrt er det heller Er det mamahop som ligger under smørsbroen? Jeg var der forrige gang (under smørsbroen). Måtte ha noe til 17.mai ( hadde termin 31.juli) og endte opp med flere plagg og 4000kr fattigere. Kjøpte nok mer klær en jeg strengt tatt hadde bruk for så sent i sv.skapet, men tenkte jeg ville se ordentlig ut også i slutten av sv,skapet. Noe av det kan jeg kanskje bruke enda. Nå tenkte jeg å invistere litt mer i begynnelsen. Kjøpte mye fra HM sist, men det var fryktelig dårlig kvalitet. Sist fikk jeg sommerbarn så det holdt stort sett med en kjole og en lett jakke. Nå har jeg termin i slutten av november og må derfor ha litt varmere klær,,, håper bare jeg ikke får like mye vann/hevelse i kroppen som sist. Da kunne jeg ikke se tærne på slutten og gikk kun i åpne sandaler, eneste jeg kom i... Er den jeg sikter til ja. Klart det blir dyrt om du kjøper flere plagg, jeg har vært der mange ganger og syns ikke det er dyrt og betale 3--500 kr for en topp/genser som varer hele svangerskapet og til neste svangerskap, buksene ligger på 400kr+++ har kjøpt verdens beste bukser til bare 500 og 600 kr.. De jeg har kjøpt på H&M kostet meg 300 og varte bare 5-6 vask før de gikk opp i sømmene. De har sikkert mange plagg som koster masse masse mer, men alt etter smak og behag der nede syns jeg. Og jeg hadde gledelig betalt mer, bare pga service jeg får når jeg kommer innom
Vogndilla Skrevet 16. april 2012 #8 Skrevet 16. april 2012 HM og litt på ellos og faktisk gjennom finn.no. Mammaklær er ikke noe jeg gidder å bruke mye penger på, men kjøpte meg en fin vinter parkas fra mamalicious for å få plass til magen i vinter og samtidig se bra ut.
verdens heldigste mamma Skrevet 16. april 2012 Forfatter #9 Skrevet 16. april 2012 Det er altfor langt å dra til Bergen for shoppingtur :-) Det fra HM som jeg har brukt i to svangerskap er nå nuppete og slaskete så mye av det måtte jeg kaste nå, så jeg er helt enig i det med kvaliteten. Men nå et det siste gang, så det trenger ikke vare så lenge ;-)
verdens heldigste mamma Skrevet 16. april 2012 Forfatter #10 Skrevet 16. april 2012 Ellos var et godt forslag. Takk for tipset, fant flere fristelser! Er det sånn der at jeg kan bestille den størrelsen jeg kjøper andre steder?
Gjøkeredet③ Skrevet 16. april 2012 #12 Skrevet 16. april 2012 Eier ikke et eneste mammaplagg tror jeg. Syntes jo moten er veldig grei for gravide for tiden med mye tunikaer. Vanlige singletter er jo like lange som mammasingletter syntes jeg. Linbukser er løse i livet, tights funker jo fint. Jeg har en del jeans fra H&M som heter &Supersquin og de sitter som et skudd enda og jeg er i uke 33. Får lukket knappen og alt, og har lagt på meg det jeg og helt gjennomsnittlig i vekt og høyde til vanlig
Vogndilla Skrevet 16. april 2012 #13 Skrevet 16. april 2012 Ellos var et godt forslag. Takk for tipset, fant flere fristelser! Er det sånn der at jeg kan bestille den størrelsen jeg kjøper andre steder? Jeg synes det er litt lite i str, og noen av buksene ble litt korte i bena til meg, er 172cm. Se på kommentarene folk har lagt igjen på plaggene, det er ofte en god pekepinn. Ellers så har jo mamalicious mye fint da
Vogndilla Skrevet 16. april 2012 #14 Skrevet 16. april 2012 Eier ikke et eneste mammaplagg tror jeg. Syntes jo moten er veldig grei for gravide for tiden med mye tunikaer. Vanlige singletter er jo like lange som mammasingletter syntes jeg. Linbukser er løse i livet, tights funker jo fint. Jeg har en del jeans fra H&M som heter &Supersquin og de sitter som et skudd enda og jeg er i uke 33. Får lukket knappen og alt, og har lagt på meg det jeg og helt gjennomsnittlig i vekt og høyde til vanlig Mine vanlige bukser passer også, men synes de er ubehagelige å ha på for linningen gnager akkurat der hvor det er ømt pga hodet til lillemor. Liker bukser med sånn bred strikk i livet, mye mere behagelig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå