Gå til innhold

noen med to tette gutter her?


Anbefalte innlegg

Skrevet

hvordan leker de sammen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke bra frem til skolealder. Det har bedret seg etter at begge har begynt på skolen.

Skrevet

Det varierer veldig (litt under 2 år mellom mine to eldste gutter). De hadde en veldig kranglet periode da de var mellom 2 og 4 og 3,5 og 5,5 år, men både før og etter dette har det vært ca 90-95% bestevenner og resten krangling/plaging. Nå er de 7,5 og 9,5 år og er for det meste veldig gode venner (spiller spill sammen, gå i fotballbingen og spiller fotball sammen, sykler ute sammen, tegner sammen osv), deler litt på kameratene sine osv, men de har også dager de kan krangle en del. Det går i bølger. Noen uker kan de gå uten å krangle en eneste gang, andre ganger krangler de "hele dagen".

 

Synes det er litt artig å se, for jeg har to relativt tette til, men der er det gutt-jente, og de krangler nesten aldri. Rett og slett fordi de generelt sett er opptatt av ulike leker. Hovedgrunnen til all kranglingen mellom guttene da de var mindre var at de alltid ville ha samme leken hele tiden. Vi løste det ganske upedagogisk ved å sørge for å kjøpe/ønske oss helt make leker til dem mesteparten av tiden :P Nå er det mer dersom de er trøtte og kjeder seg at en begynner å plage, den andre tenner, og så er de i gang. Men de er mest kjempegode venner altså! Det er utrolig så mye glede har har, og har hatt, av hverandre :)

Skrevet

Her har vi tre gutter tett i alder. 4 år mellom første og siste.

Her kan de være alt fra perlevenner til bitre fiender. :-)

 

Når de kan leke og styrer for seg selv går det stort sett bra. De er ganske aktive og fysiske gutter, så leken består veldig mye av mye fart, så det hender at noen begynner og gråte, men det går fort over.

 

Meeen når de kjeder seg, som og sitte i bilen, vente på noe eller skal gjøre seg klare for kvelden, da kan det være utrolig mye krangling. Da kan de erter og terger de hverandre noe helt vilt!! :(

 

Men de stiller opp for hverandre i tykt og tynt. Er det noen som har problemer så hjelper de andre til. De er veldig knyttet til hverandre.

Skrevet

Har to relativt tette gutter (18 mnd mellom, nå 6,5 og snart 8 år). De er ulike som natt og dag, og det er ganske mye krangling, men de er også gode venner og savner hverandre veldig de få gangene de er borte fra hverandre. Trøster meg med at de sier at kranglingen er viktig for utviklingen, og at de blir gode konfliktløsere senere :)

 

Uansett kjeder de seg aldri, og har alltid en kompis når vi er på ferie etc. Fordi vi bor litt trangt for tiden, må gutta også dele rom. Det går faktisk helt strålende, og det virker som de trives veldig med den ordningen :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...