Anonym bruker Skrevet 12. april 2012 #1 Skrevet 12. april 2012 Jeg hadde aldri trodd at jeg skulle komme i denne situasjonen, men nå er det desverre blitt slik at mannen min forlater meg. Jeg skal ha fullt foreldreansvar alene. Til vanlig får jeg utbetalt rundt 20 000, pluss barnetrygd. Da skatter jeg 36 prosent. Hva slags støtte har jeg krav på nå? Det eneste jeg vet er dobbel barnetrygd. Mannen min er ikke i arbeid, så jeg vil ikke få noe fra ham. Får jeg da barnebidrag fra det offentlige? Noen som kan se for seg sånn ca hva jeg vil få utbetalt fremover?
Gjest sommerfuggel i vinterland Skrevet 12. april 2012 #2 Skrevet 12. april 2012 Huff, så leit at du blir alene Som aleneforsørger kan du søke: -utvidet barnetrygd (da får man for et barn mer enn man har) -Overgangsstønad -tilskudd til barnetilsyn (noen-og-seksti prosent) -barnebidrag (det har du krav på) -evnt bostøtte (om du har husleie) Husk å bytte til skatteklasse 2 Kommer ikke på mer i farta..
Anonym bruker Skrevet 12. april 2012 #3 Skrevet 12. april 2012 Du har omtrent det samme som meg i mnd. Jeg er kommet i samme situasjon som deg, og nav fortalte meg at det første jeg kunne søke var overgangstønad, den krever ikke meklingsattest. Om du har fått denne attesten er det bare å få søkt om ekstra barnetrygd med en gang. Utover det har du mulighet for å søke om tilskudd til barnetilsyn på 64%. Bostøtte tviler jeg du vil få, men verdt å sjekke opp. I ditt tilfelle blir det vel nav du må gå igjennom for barnebidrag.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå