Sasiemta ♀ ♀ ♂ Skrevet 11. april 2012 #1 Skrevet 11. april 2012 Har en kenwood som jeg ikke blir klok på!!! Hver gang jeg prøver å bake brød, ender det opp med at jeg må elte for hånd... Er det noen lure trix som må til eller..??? Jeg bruker 1-2-3-brød. Heller oppi 2 poser pluss 2 gjær. Så heller jeg i vannet m/litt olje i. Men eltekroken elter jo ikke det som ligger i bunn! Alt melet 3-4 cm fra bunn blir ikke eltet... Og da blir det jo for lite mel i forhold til væske, så deigen blir bare en stor klissete klump! >:-( Hva gjør jeg galt???
kråkemamma Skrevet 11. april 2012 #2 Skrevet 11. april 2012 Hva med å ha oppi væska først. Jeg bruker å løsne bollen mens maskinen går å hjelpe til å rekke helt nedi bunn om du skjønner. Ikke putte fingrer, tær eller noe oppi bollen , bare flytte litt på bollen det så du får med alt i bunn.
Anonym bruker Skrevet 11. april 2012 #3 Skrevet 11. april 2012 Bruker det av og til jeg også (1-2-3 poser) og da smekker jeg i væska først, åpner posene og tilsetter gjæret i posen, starter maskinen og heller posen opp i bollen mens den elter, funker fint her hvertfall
Sasiemta ♀ ♀ ♂ Skrevet 11. april 2012 Forfatter #4 Skrevet 11. april 2012 Væske FØRST mao..? Hm, ikke værre enn det? Tusen takk! Da blir det ny deig om litt! )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå