Anonym bruker Skrevet 10. april 2012 #1 Skrevet 10. april 2012 Jeg skal prøve å gjøre en lang historie kort. Vi har en gammel vw buss (sann som hippiene hadde). Den har vi hatt på verksted hos en kamerat av svigerfar. Han skulle jobbe på den litt til og fra og var ikke helt sikker på hvor lang tid det ville ta å fikse det som skulle gjøres. Han skulle si i fra dersom det ville koste oss mer enn 20 000 da dette var smertegrensen vår å bruke på denne gamle bilen. Tiden gikk og vi har spurt mekanikkeren mange ganger hvordan han lå an. Fikk aldri noe tydelig svar. Så plutselig sier han at han har brukt 183 timer og ville ha betalt nå! Det tilsvarer 120 000 kr. Mannen min og svigerfar har peiling på bil og tippet at jobben ville ta MAKS 25 timer. Hvordan går vi fram nå? Vi har snakket med mekanikkeren og kommer ingen vei med han. Er så fortvilet over dette her. Utrolig ekkel følelse å føle seg lurt... Takk for svar!
Lilje Sille ♀♀♂ Skrevet 10. april 2012 #3 Skrevet 10. april 2012 IKKE BETAL! Har svigerfar snakket med kompisen sin? Hvis han heller ikke kommer noen vei ville jeg hørt med en advokat. Det finnes ikke noe skriftlig så da blir det ord mot ord. Hva med NAF, hvis dere er medlem kan de kanskje tilby advokathjelp?
solstråle- g09 og ?12 Skrevet 10. april 2012 #4 Skrevet 10. april 2012 Skrev dere kontrakt på sum osv? Ta kontakt med en advokat og hør hva h*n sier! Er det overvåkning på verkstedet ville jeg bedt om bevis på arbeidstimene , men få advokat til å få filmen i tilfelle siden han lån slette filmen . Lykke til, og håper det ordner seg for dere!
Anonym bruker Skrevet 10. april 2012 #5 Skrevet 10. april 2012 La ham få 20 000,- ettersom han ikke ga lyd fra seg, eller sa ifra!!120 000,- er jo helt hårreisende!!bare si ifra, dette vinner ikke han uansett om det skulle gå til forliksråd så saken er grei.
hestehviskeren Skrevet 10. april 2012 #6 Skrevet 10. april 2012 Forliksrådet neste. Der trenger dere ikke advokat, og det koster dermed mindre. Må uansett gjennom megling før en eventuell rettssak. Dere må hvertfall ikke finne på å betale.
MrsMilla Skrevet 10. april 2012 #7 Skrevet 10. april 2012 Har dere et skriftlig tilbud på at denne skulle fikses slik og slik? Har forstått det slik som at det er en regel at den faktiske kostnaden ikke skal avvike mer enn 15% enn tilbudet - men vanskelig å bevise om det ikke er skriftlig....? Ville ikke betalt sånn helt uten videre, nei.
Anonym bruker Skrevet 10. april 2012 #8 Skrevet 10. april 2012 Dette er grunnen til at man alltid skal ha en skriftlig avtale med alle slags håndtverkere og mekanikere, da kan de ikke komme i ettertid og si noe annet enn det dere ble enige om på forhånd. Men det er sånn i Norge at en muntlig avtale er like gjeldende som en skriftlig, og dere har avtalt maks 20.000,- så jeg hadde nektet å betale mer. Han får dra det til retten om han ønsker, det blir ord mot ord og da kommer det an på hvor sannsynlig en dommer vil synes det er at dere har akseptert at han skal gjøre så mye på den gamle bussen Jeg mener ærlig talt han har litt å forklare da, det er ingen seriøs mekaniker som reparerer en gammel bil for 120.000,- uten å avklare med eier at de virkelig vil det først...
Musemorbr / Skrevet 10. april 2012 #9 Skrevet 10. april 2012 Hvis bilen virkelig er av den gamle riktige hippiemodellen, er kanskje mekanikeren ute etter å lure dere til å la han beholde den. De er nemlig verdt utrolig mange penger i dag. Mye mer enn de 120.000, som dere selvfølgelig ikke skal betale. Dere finner nok ut av det, og om det er det han er ute etter har tv2 sikkert lyst til å ta saken.
Gjest peacock Skrevet 10. april 2012 #10 Skrevet 10. april 2012 Ja, tv2 er kanskje verdt et forsøk? Om han er autorisert hadde jeg prøvd forbrukerrådet.
Anonym bruker Skrevet 10. april 2012 #11 Skrevet 10. april 2012 Tusen takk for svar folkens!! Eg er så fortvilet... Dette er virkelig ikke greit. Svigerfar har prøvd å snakke med kompisen, men da ble kompisen så rasende at han begynte å kaste verktøy etter svigerfar. Galskap... Jeg er enormt fristet til å kontakte både tv2, anmelde han for svindel, skrive innlegg til lokalavisen osv. Mannen min er en litt roligere person enn meg og ønsker å prøve alle mulige andre måter å fikse dette på. Han har selvfølgelig rett med at vi kan gjøre det FøRST og så gå løs på mine ideer som siste utvei.
Anonym bruker Skrevet 10. april 2012 #12 Skrevet 10. april 2012 Vi har 2 av de gamle bussene. Og ja, det er de 60-talls bussene du over skriver om. De er verd mye når de er helt strøkne. Men de som ikke er det blir solgt fra 20 - 30 000 og oppover. Våre er nå på ingen måte verd mye penger.
Mrs.HvorErNøkleneMine? Skrevet 10. april 2012 #13 Skrevet 10. april 2012 Er dette gjort på et verksted som er registrert som et firma, eller er det en privatperson som gjør det på fritiden sin(svart)?
Anonym bruker Skrevet 10. april 2012 #14 Skrevet 10. april 2012 Han leier plass på et verksdet. Det er hvitt. HI
Gjest peacock Skrevet 10. april 2012 #15 Skrevet 10. april 2012 (endret) Han leier plass på et verksdet. Det er hvitt. HI Da kan du klage til forbrukerrådet. De tar slike saker. Ring de og hør hvordan du skal gå frem :-) Sjekk også hjemmesiden, der er det mye nyttig info. Er forresten gratis etter hva jeg vet! Endret 10. april 2012 av peacock
Anonym bruker Skrevet 10. april 2012 #16 Skrevet 10. april 2012 Takk for svar! Vi kommer ikke til å betalte. Det er eg helt bestemt på. Eg skal sjekke forbrukerrådets hjemmeside, takk for det tipset! HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå