Gå til innhold

Forstoppelse! Hjelp!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er gravid for 3 gang - har fått forstoppelse, trenger råd. Anbefalinger? Aldri hatt det før når jeg har vært gravid.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

drikk lunkent vann på tom mage... hjalp for meg :)

Skrevet

Druer, plommer, og slik, er med på å hjelpe;)

Skrevet

hvis du blander linfrø i yougurt løsner det som regel.Og for å prøve å forhindre at det skjer igjen kan du ta deg et glass med bilola eller cultura hver kveld. :0)

Skrevet

Her er flere ulike tips:

-linfrø

-biola

-svisker

-kiwi

-ananas

-drikk masse vann

-spis fiber (NB enkelte tåler ikke mye fiber og blir værre av det)

 

Jeg har selv slitt lenge med magen og det som fungerer for meg er ananas:) Ananas inneholder visstnok fordøyelses enzymer som hjelper magen igang. Og så er det jo så godt også:) Fersk ananas fungerer best, men ananasjuice fungerer også:) Du kan også ha ananas i feks smoothie:)

Skrevet

Takk! Skal kjøpe alt sammen... - samt fiberrik kost - og gå mer tur!

Skrevet

Biola funker kjempegodt for meg. Hadde problem med avføring i flere uker, måtte ta jern og det gjorde det ikke bedre. Klarer ikke linfrø, blir kvalm av tanken da jeg måtte spise dette mye som liten. Spiser fiberrik mat og drikker mye. Er en del i aktivitet, men det begrenser seg siden jeg ikke har lov av legen å ta meg helt ut........ Så var det en som sa, har du prøvd å drikke 1/2 liter biola på kvelden så ett glass morgen og kveld - og jammen hodler det ikke magen i sjakk :-)

Gjest Verpehøna
Skrevet

Drikk MASSE vann. Hvis du kjører på med fiber nå uten nok vann... Min mirakelkur mot forstoppelse er først havregrøt til frokost, med påfølgende pære og en kopp kaffe til. De to siste gjør susen for min del. Også å bevege seg da, så langt det lar seg gjøre :) Så det var masse andre gode tips her også, skal notere meg de bak øret til jeg blir lei av pære og kaffe :)

Skrevet

For meg var det akupunktur som hjalp. har alltid vært litt hard i magen, men når jeg ble gravid stoppet det fullstendig opp og det hjelper jo ikke hvis du for eksempel er kvalm i tillegg. Jeg prøvde linfrø og biola og vann og mosjon, men til syvende og sist var det akupunkturen som hjalp og det har holdt seg resten av svangerskapet:)

Bare pass på at du går til en som er spesiallist på gravide:)

Skrevet

Sånne hjemmelagede knekkebrød hjelper meg. Lager de fra Toro sin pose da, så null arbeid. Etter at jeg fikk dilla på dem har det gåttstort sett bra. Må kombineres m mye vann da

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...