Gå til innhold

Jeg skal skrive en oppgave på 7-10 sider,


Anbefalte innlegg

Skrevet

under "teori-delen", kan jeg drøfte fortløpende, eller må jeg ha et teorikapittel og så et drøftingskapittel?

 

Anyone :)?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kan du nok velge selv, men sørg for at det blir oversiktelig og med avsnitt.

Gjest Gul stjerne
Skrevet

Jeg ville skrevet om sentrale begreper først, deretter teori, og drøftet som en egen del. Drøftingen er meget sentral i oppgaven, og glem for all del ikke etikken ;)

Gjest peacock
Skrevet

kommer an på hvilken type oppgave det er? Jeg liker best å gå rett fra teori til drøfting (da blir teorien spredt), da slipper man for mye gjentakelser.. Men kommer jo an på oppgaven da... I introduksjonen går du selvfølgelig igjennom hvilken metode du har brukt og hvordan oppgave er bygget opp så sensor kan følge tankegangen din og vet hva som kommer hvor..

Skrevet

Og så er det viktig at du skjønner hva en teori er, det er ikke faglitteraturen som står i læreboka, men en teoretisk referanseramme som du skal se oppgaven i lys av, f.eks. Kommunikasjon, relasjon, en teoretikers teori osv, alt etter hva du skriver.

Skrevet

Takk for svar, var bare så fristende å drøfte underveis... Tror jeg fortsetter bare, så klipper jeg det ut og legger det under egen drøftingsdel etterhvert. Får så mange ideer jeg kan drøfte mens jeg skriver... Jaja. Skal bli godt å få denne også ferdig.

 

Da er det bare resten igjen.

Skrevet

Har du ikke noen normer du må følge fra skolen? Og hvilket nivå studerer du på? Min skoles normer er innledning, teori, drøfting, avslutning/konklusjon. Også kommer det også andre deler mellom teori og drøfting når det er større oppgaver.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...