Anonym bruker Skrevet 8. april 2012 #1 Skrevet 8. april 2012 Jeg er for tiden sykemeldt 100% og går til behandling for utbrenthet og en alvorlig depresjon og angst. Nå har VOP fått en formening om at jeg mest sansynlig har en Bipolar-lidelse. Det går helt greit i behandling, føler verken det hjelper eller gjør ting værre. Men i løpet av de siste ukene har jeg begynt og se ting som ikke er der. Det er så ekkelt etterpå når jeg forstår at det var bare jeg som så det! Har ikke turt å sakt noe til psykologen enda, syns bare det er så grusomt pinlig! Jeg dukker kanskje 4-5 ganger iløpet av dagen pga jeg ser insekter som faller ned fra taket som jeg oppdager ikke var der. Også kan de dukke opp på vegger og bord, men de er ikke der når jeg snur meg etter dem :S Er det andre som har en bipolar-diagnose som har opplevd lignende episoder?
kroi Skrevet 8. april 2012 #2 Skrevet 8. april 2012 Det aller viktigste er at du forteller både fastlegen og psykologen om disse symptomene! Det er avgjørende for at de skal kunne gi deg riktig behandling. Det er IKKE pinlig å være syk. Hadde du syntes det samme om du hadde vondt kne eller en byll under armen? Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 8. april 2012 #3 Skrevet 8. april 2012 Jeg har ingen erfaring med sykdommen din, men jeg vet at jo før man får begynt behandling, jo større utbytte vil du få. Så jeg mener absolutt at du skal si fra til din psykolog! Han/hun har sikkert vært bort i liknende før eller hørt om liknende pasienter. Kanskje ser du disse tingene pga angsten din også. Håper du sier ifra
Lille- MO Skrevet 8. april 2012 #4 Skrevet 8. april 2012 Jeg har ikke det, men jeg synes det er flott at du forstår selv at det ikke er reelt. Bipolar-lidelse er ikke noe som behøver å vare livet ut. Lykke til med videre behandling også er det nok lurt om du sier noe om dette til behandler. Da h*n mest sannsynlig kan hjelpe:)
Anonym bruker Skrevet 8. april 2012 #5 Skrevet 8. april 2012 Nei, det er sant. Syns bare det er så utrolig vanskelig og fortelle at jeg begynner og miste helt fatning. Er kanskje mest vanskelig og innrømme det for seg selv.. huff HI
kroi Skrevet 8. april 2012 #6 Skrevet 8. april 2012 Nei, det er sant. Syns bare det er så utrolig vanskelig og fortelle at jeg begynner og miste helt fatning. Er kanskje mest vanskelig og innrømme det for seg selv.. huff HI Du mister ikke fatningen, du har bare overivrige synapser i hjernen som fører til at du får uhensiktsmessige sanseopplevelser. Riktig behandling fjerner dette helt, men da Må du fortelle om det til de som kan hjelpe deg. God bedring - dette går bra!
Anonym bruker Skrevet 8. april 2012 #7 Skrevet 8. april 2012 Du tenker helt feil her, dette er ikke flaut og du holder ikke på å miste fatningen! Det at du selv innser at du ser syner og at det ikke er virkelig det du ser forteller jo i aller høyeste grad at du ikke er i ferd med å miste grepet på virkeligheten. Hjernen din spiller det et puss, og den eneste som kan hjelpe deg med dette er lege/psykolog, men de kan ikke hjelpe før du forteller hva som er problemet vet du. God bedring til deg!
kroi Skrevet 8. april 2012 #8 Skrevet 8. april 2012 Hvis du vil sortere tankene dine litt før du skal til psykologen igjen så kan det være fint å skrive til nettstedet www.sidetmedord.no Der kan du være helt anonym og likevel få svar... De svarer på henvendelser innen 48 timer (kanskje ikke nå i høytiden, men generelt). Lykke til - det blir bedre!
Anonym bruker Skrevet 8. april 2012 #9 Skrevet 8. april 2012 Høres mer ut som du har en psykose...........
Linn2007 Skrevet 8. april 2012 #10 Skrevet 8. april 2012 Jeg kjenner kun en som har bipolar lidelse og han hadde hallusinasjoner som deg. Du må fortelle om det til legen.
Anonym bruker Skrevet 8. april 2012 #11 Skrevet 8. april 2012 Jeg regner med at du får medisiner, snakk med psykologen om det or det kan være at du trenger å bytte type medisiner. Det å se ting kan rett og slett være en bivirkning. Jeg har selv opplevd dette av medisiner, det var en så sjelden bivirkning at legen ikke helt trodde at det kunne være grunnen. Men jeg valgte allikevel å slutte og etter en ukes tid var synene borte igjen. Jeg er ikke bipolar da. Min søster er det og hadde en periode hun hørte ting ingen andre hørte. Telefonen som ringte når den ikke gjorde det, barnestemmer som sang eller ropte, biler som kom når det ikke gjorde det. Dette ble borte når hun fikk nye medisiner. og om du ikke går på medisiner er det enda viktigere at du sier fra.
Virginia. Skrevet 8. april 2012 #12 Skrevet 8. april 2012 Ville ikke satt dette i sammengeng med en mulig diagnose som du enda ikke vet om du har. Og å foreta en utredning mens du er utbrent vil kunne medføre feildiagnostisering. Det er ikke uvanlig med synsforstyrrelser ved stress/ utbrenthet. I form av flimring foran øynene, sorte prikker man synes beveger seg, lysglimt, delvis blindhet som plutselig kan oppstå under stress, m.m. Det kan sammenliknes med synsforstyrrelser som oppleves av de som har migrene eller svangerskapsforgiftning, og regnes IKKE som hallusinasjoner (med mindre du helt tydelig ser insekter når du ser rett på dem, og ikke sorte prikker du et kort øyeblikk oppfatter som insekter.)
Gjest Gul stjerne Skrevet 8. april 2012 #13 Skrevet 8. april 2012 Jeg tenker også på bivirkninger av medisin. Hva heter pillene dine?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå