Anonym bruker Skrevet 3. april 2012 #1 Skrevet 3. april 2012 Vi har budsjett og følger det bra. Nå har vi plutselig fått invitasjon til et bryllup på den andre kanten av landet. Det er nær familie så vi alle fem må dra dit. Vi må ligge på hotell i to netter og kjøre 70 mil hver vei. Jeg har ingen kjole som passer pga.stor vektnedgang det siste året. Jeg vet ikke hvordan det skal gå. Bryllupet er 12 mai og vi fikk invitasjon sist helg!
Anonym bruker Skrevet 3. april 2012 #2 Skrevet 3. april 2012 Om det er tilfelle at dette velter hele budsjettet deres bør dere kanskje gjøre noe med det om det er mulig.
Anonym bruker Skrevet 3. april 2012 #3 Skrevet 3. april 2012 Forhør deg i vennekretsen så kan du kanskje få låne antrekk av noen. Må dere dra alle sammen da? Ellers er vel dette eks på uforutsette utgifter slik det går an å ha en liten buffer til..
Anonym bruker Skrevet 3. april 2012 #4 Skrevet 3. april 2012 Kanskje dere bare må takke nei? Jeg har måttet takke nei til å være fysisk tilstede som fadder til et dåpsbarn, for det var for langt og for dyrt. Men jeg er fadder likevel
MrsMilla Skrevet 3. april 2012 #5 Skrevet 3. april 2012 Kanskje dere kan fortelle at dere har stramt budsjett og overnatte til familien? Også mulig å låne seg kjole, sjekk med venner og bekjente som er i samme størrelse som du nå om de har noe som kan passe :-)
Anonym bruker Skrevet 4. april 2012 #6 Skrevet 4. april 2012 Familie: Hvis det er veldig nær familie som feks søsken, ville jeg prioritert å dra. Kan dere gi beskjed om at kun dere kommer uten barn. Alternativt er å høflig takke nei, det er jo kort varsel. Kjole: Det er snart 17mai og du trenger noe til da. Mye billig og pent på rimelige kjedebutikker som HM ol. Kan hende du rekker å kjøpe pr nett evt. Du kan låne av venner Reise: Kanskje dere kan ta tog eller fly? Mye billigbilletter med tog og fly, trenger ikke koste masse. Overnatting: Kan dere bo på campinghytte? Det er rimligere enn hotell. Overnatting:
Anonym bruker Skrevet 4. april 2012 #7 Skrevet 4. april 2012 I mai er det helt fint å bo i telt også, men jeg hadde nok heller fortalt at vi ikke så oss råd til å bo på hotell og hørt om vi kunne overnatte hos venner og familie. Da vi giftet oss åpnet for eksempel min bestemor, på 85 år, huset sitt for gjester. Hun hadde 23 mennesker som hun aldri hadde truffet før liggende på flatseng hele helgn. Både hun og gjestene hadde det veldig morsomt og de har holdt kontakten etterpå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå