Makko med to små gutter Skrevet 20. mars 2012 #1 Skrevet 20. mars 2012 Vi har tømming av restavfall kun hver 4uke. Bleier har til nå gått i matavfallet/våt-organisk, som har blitt hentet 2hver uke, og det har fungert ganske så greit. Nå har beskjeden kommet om at bleier skal i restavfallet, ergo kun henting hver 4uke! Har en gutt med kronisk diare og som gjerne bæsjer 4-5 ganger pr dag. Kan ikke skjønne annet at søppelbøtteområde må være som et gasskammer til sommeren, selv om alle bæsjebleier pakkes inn i plastposer.... Er det flere som har dette?
Ugress Skrevet 20. mars 2012 #2 Skrevet 20. mars 2012 Æsj... Her henter de matavfall og bleier en gang i uken. Har dere store søppeldunker? Hadde aldri i verden fått plass til 4 ukers restavfall + bleier i dunken som vi har fått. I tillegg vil det jo bli lukt.. Har jo ingenting å si om bleiene er pakket inn i poser, stinker likevel
Makko med to små gutter Skrevet 20. mars 2012 Forfatter #3 Skrevet 20. mars 2012 Du bestiller jo størrelse på dunken etter hva du trenger. Men om man faktisk er flink til å sortere ut plast, papir, mat, glass og metall (og selvfølgelig spesial avfall) blir det ikke så mye vanlig søppel. 8-10 vanlig bæreposer på en mnd kanskje? Men problemet er jo dette med de stinkene bleiene!
Gjest Kira med en av hver Skrevet 20. mars 2012 #4 Skrevet 20. mars 2012 Vi har alltid hatt bleiene i restavfallet, men her blir det hentet hver 2. uke (samme som hos deres matavfall). Men fra og med juni til ut august blir både mat-og restavfall hentet her en gang per uke. Har du sjekket ut om det kanskje er en slik ordning hos dere også, eller evnt ta kontakt med renovasjonsselskapet for å høre om de faktisk har tenkt over "lukt-problematikken". Dere er jo sannsynligvis ikke de eneste i nabolaget med bleiebarn
Ugress Skrevet 20. mars 2012 #5 Skrevet 20. mars 2012 Du bestiller jo størrelse på dunken etter hva du trenger. Men om man faktisk er flink til å sortere ut plast, papir, mat, glass og metall (og selvfølgelig spesial avfall) blir det ikke så mye vanlig søppel. 8-10 vanlig bæreposer på en mnd kanskje? Men problemet er jo dette med de stinkene bleiene! Ja jeg skjønner jo det.. Men her har man bare 2 størrelser å velge mellom. Den største er ikke så veldig mye større enn den vi har. Her henter de hver andre uke og da er dunken som oftest full. Vi har ikke noe sortering. Bortsett fra mat, restavfall og bleier. Så alt som ikke kan spises eller drites i må i restavfallet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå