Anonym bruker Skrevet 18. mars 2012 #1 Skrevet 18. mars 2012 Jeg har egentlig et veldig godt forhold til stemor til barna så vil ikke lage noen konflikter men jeg legger aldri ut ungene mine på facebook og så ser jeg jo at stemor gjør det. (F.eks bilde av barnet mitt (og selvfølgelig pappaen sitt, bare så jeg slipper noen kommentarer på det...hehe) og "gratulerer med dagen"-hilsen) Hvordan hadde dere reagert på det?
Anonym bruker Skrevet 18. mars 2012 #2 Skrevet 18. mars 2012 Ditt barn, ditt valg, da selvfølgelig sammen med pappaen. Om pappaen insisterer på at det er greit, be dem da følge denne varsom med barn på nettet protokollen. Kun fornavn, eller ikke navn i det hele tatt, oppløsning av bilder mindre enn så og så mange pixler etc. Dere finner sikkert ut av det.
Anonym bruker Skrevet 19. mars 2012 #3 Skrevet 19. mars 2012 Nå har jeg ikke barn med stemor, men er stemor selv, og jeg vil tro at hun kanskje har spurt far om det er greit, eller at far selv har sagt det er greit. Da må du heller snakke med far å si hvordan du føler om bilder av barnet på nettet og så kan dere bli enige om en løsning dere imellom. Om du har et godt forhold til stemor kan du jo også snakke direkte med henne, å fortelle henne at du ikke legger ut bilder, og derfor ikke vil at andre skal gjøre det heller :-) Jeg personlig legger ikke ut bilder av mine stebarn, selv om pappan deres gjør det, men nå samarbeider vi heller ikke bra med mor og vil vel helst unngå all slags konflikter Men dette finner dere sikkert en løsning på :-) Om dere har et godt samarbeid ser jeg ingen problemer med at de forstår deg :-)
Anonym bruker Skrevet 19. mars 2012 #4 Skrevet 19. mars 2012 Dersom foreldreansvaret er felles, er det tilstrekkeleg at den eine av foreldra gjev samtykke til biletpublisering av barnet. Dersom foreldreansvaret er eksklusivt for den eine, er det han/ho som har foreldreansvaret som kan gje samtykke til at bilete av barnet vert lagt ut på Internett http://www.slettmeg.no/8931-Bilete-av-barn-paa-nett
Liv & Røre Skrevet 19. mars 2012 #5 Skrevet 19. mars 2012 Jeg legger som prinsipp ikke ut bilder av mine barn på nettet, men denne bursdagshilsningen med bilde hørtes bar hyggelig ut så, da hadde jeg bare oversett det.
Anonym bruker Skrevet 19. mars 2012 #6 Skrevet 19. mars 2012 Om det er på det nivået du beskriver, så ser jeg ikke helt problemet. Far har sikkert sagt det er greit og da er det det stemor forholder seg til.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå