Anonym bruker Skrevet 7. mars 2012 #1 Skrevet 7. mars 2012 Jeg er en uke over tiden for mens. Har tusen symptomer, og er på mange måter rimelig sikker på at jeg er gravid, men jeg tester ikke positivt? Har i dag blødd litt (veldig lite) friskt blod. Kan det være en spntanabort på vei, kanskje? Kan det være derfor jeg ikke har testet positivt? At hvis fosteret er så skadet at det ikke er levedyktig produserer kroppen mindre HCG? Prøver å forstå hva som skjer med kroppen min... Vet jo at ingen her inne kan VITE, men bare lurer på om det kan være hold i denne teorien? Om at man ikke prduserer like mye HCG dersom man risikerer en abort?
Anonym bruker Skrevet 7. mars 2012 #2 Skrevet 7. mars 2012 Kan være du er en av dem som tester positivt litt senere enn de fleste, og den lille blødningen trenger ikke være begynnelsen på en spontanabort -men, en "spot blødning" som man kan få når egget "graver" seg bedre fast.
Anonym bruker Skrevet 8. mars 2012 #3 Skrevet 8. mars 2012 Jeg testa positivt før en SA.. Tror ikke du tester negativt fordi kroppen venter på en spontanabort. Det er noe som bare skjer. Dersom egget er befruktet og fester seg, så produserer kroppen hcg, og når mengden er stor nok tester du positivt. Når du er en uke over ventet mens, så skal man vel teste positivt om det er noe der. Hvilken type test har du brukt? Husk at psyken spiller en stor rolle. Hvis du tror du er gravid, eller håper så veldig, så utsetter man gjerne mensen.. Vi prøvde i flere år før spiren satt denne gangen, og jeg gikk over tiden mange ganger fordi kroppen ble så anspent! Prøv å slapp av, det er nok sikkert mensen som kommer, men dersom du får smerter, så bør du kanskje oppsøke lege. Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 8. mars 2012 #4 Skrevet 8. mars 2012 Hallo? Du får negative tester, men nekter for at du ikke er gravid. Virker som at du har sen mensen, helt vanlig det, hvertfall når du stresser med å bli gravid. lykke til.
Anonym bruker Skrevet 8. mars 2012 #5 Skrevet 8. mars 2012 Jeg tipper at du antagelig er gravid og ikke i ferd med å abbortere.Jeg fikk ikke postitiv test før 6 dager over IKM. Hadde spontanabort i uke 6 og de smertene var ikke til å ta feil av.. sykt vondt i magen og fossblødde i 10 dager.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå