Anonym bruker Skrevet 7. mars 2012 #1 Skrevet 7. mars 2012 Veit ikkje kvar eg vil med dette innlegget, men kan like godt blåse ut her som andre stader. Eg går i 100% jobb og har ein jobb eg i utgangspunktet likar. I tillegg har eg to barn, mann, hus og heim og alt det der. Eitt av barna har ein sjukdom som gjer at h*n treng ein del ekstra oppfølging, og det medfører ein god del ekstra bekymringar og ting å ta tak i. Graviditeten har vore forholdsvis lite krevjande. Kvalme og oppkast til eg var 4-5 mnd på veg, men rygg og bekken har fungert fint og alt har sett fint ut med barnet. No kjenner eg at motivasjonen ift jobben er veldig laber, og eg kjenner av og til på ein lettare angstfølelse av å opne mail. Eg er redd for at humørsvingningane skal påverke jobben for mykje, og eg føler eg ikkje heilt har kontroll på kva tid frustrasjonen eller tårene dukkar opp. Eg slit litt med nattesøvnen pga halsbrann og er konstant trøtt. Har ofte lysst til å gå og legge meg og gråte meg i søvn. Merkeleg nok fungerer kvardagen elles. Humørsvingningane går i liten grad ut over barna, men så passar eg og på å unngå stress. Bereknar god tid om morgonen osv. Det er forholdet til jobben som er problematisk. Men eg føler eg ikkje er sjuk nok til at legen vil vurdere sjukmelding. Det meste fungerer jo sett frå utsida, det er bare det at eg ikkje har det bra. I tillegg så føler eg at mine problemer er så små at eg bør klare å bite tenna saman og halde ut den siste månaden på jobb. Eigenmelding/sjukmelding vil følest som eit nederlag. Men tanken på at eg har ein heil månad att får meg til å ville gråte. Uff..... Dette vart rotete skrive, men kva ville de andre damer gjort i ein liknande situasjon.
Anonym bruker Skrevet 7. mars 2012 #2 Skrevet 7. mars 2012 Du må ikke tenke "Åååå, en hel måned", du må tenke "å, bare en måned igjen!". Det er ingen skam i å spørre arbeidsgiver om å få delegere bort noen oppgaver, alternativet for arbeidsgiver blir jo i siste instans sykemelding hvis du blir helt nedkjørt, og det ønsker jo ingen. The truth shall set you free, er det noe som heter. Vær ærlig om at det er litt mye for deg å håndtere nå, så skal du se den siste tiden går mye bedre. Lykke til!
Bettien Skrevet 7. mars 2012 #3 Skrevet 7. mars 2012 Å slite psykisk er jo å være syk det og..hvis du virkelig føler det sånn som du skriver, sa ta ut sykemelding..du risikere jo at det skal gå ut over arbeidsforholdet, familien, barna osv. Er det verdt det, for å beholde stoltheten? Hvis nysgjerrige folk spør, kan du jo bare finne opp en grunn (hvis du ikke vil si at det er psykisk), at legen anbefalte det, søvnvansker, bekkenløsning osv. Finn muligheter som gjør hverdagen bedre for alle
Anonym bruker Skrevet 7. mars 2012 #4 Skrevet 7. mars 2012 Krev en sykemelding du. Du har krav på det om du er psykisk syk en periode.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå