Gå til innhold

Mannen min blir såå sur pga turnusjobbinga mi


Anbefalte innlegg

Skrevet

Situasjonen er den at jeg jobber i helsevesnet, men turnusarbeid, ca en aftenvakt i uka, hver tredje helg osv.

Problemet er ikke turnusen i seg selv, men hvis jeg har lyst til å gjøre noe på kveldstid eller, trene, treffe venner og slikt. For da har jeg på en måte brukt opp kvota på å være borte om dere skjønner.

 

ah, var egentlig bare frustrasjon. Vet ikke hva jeg skal gjøre.

Noen synspunkt? Takker for alle gode råd

Videoannonse
Annonse
Gjest Heartbroken
Skrevet

Så siden du jobber turnus, har du ikke rett på et sosialt liv i tillegg???

 

Hva slags menn er det dere finner dere, jenter?

 

Jeg er faktisk ganske sjokkert over alt dere finner dere i....

 

Du spør etter råd, men du vet nok hva som er riktig her. Et samliv må baseres på gjensidig tillit og respekt, og hvis du ikke får det, må du kreve det. Det er faktisk ingen vei utenom, du er nødt til å stå litt på krava :)

Skrevet

Dere må vel egentlig bare snakke sammen og bli enige om hvordan dere gjør det hjemme hos dere. Men det er lurt å ha muligheten til en frikveld en gang i blant:-)

 

Hjemme hos oss jobber begge to turnus med kvelds- og helgejobbing. Er et lite puslespill å få det til å gå i hop, så hjemme hos oss må begge to spørre den andre før det kan gjøres noen avtaler. Ungene kan jo ikke være hjemme alene heller. Dessverre fører jo dette til at det kan være vanskelig å takke ja til jentekvelder, jobbfester etc. For hvis mannen jobber den kvelden, må jeg være hjemme.

 

Til gjengjeld vet vi jo begge to hvordan situasjonen er, så ingen av oss trenger å bli irriterte over den andres jobbing.

Skrevet

Jeg klarer forstå mannens synspunkt, til en viss grad.

Min samboer jobber kun kvelder, skal ha fri annenhver helg, men har sjeldent det.. Når jeg er ferdig på skolen henter han meg, vi går sammen og henter storejenta i bhg og han kjører oss hjem. Så, 10 min senere går han på jobb og er ikke hjemme igjen før litt over 11 på kvelden. Bortimot HVER kveld. Dette gjør jo at jeg sitter fast hjemme, fordi noen må passe barna.

Da vil jeg faktisk bli litt sur hvis han, en av de ytterst få gangene han har fri en hel kveld, velger å gå ut med venner - og jeg IGJEN sitter fast hjemme med barna..

 

Men siden du jobber slik så sjeldent så synes jeg ikke det burde være noe stort problem.

 

Jeg synes absolutt ikke at det skal regnes som at du har "mistet din kvote" når du jobber kvelder, men dere må innrømme at det å være på jobb er en god del mer sosialt enn å sitte hjemme mens barna sover ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...